Kapliczka św. Cyryla i Metodego

Święto św. Cyryla i Metodego, po mszy św. wieczornej z różańcem w ręku przejdziemy pod kapliczkę z figurami świętych patronów Europy. To wydarzenie było po raz pierwszy, będziemy go, w miarę możliwości pielęgnować. Wróćmy jeszcze do wspomnianej kapliczki. Z jej powstaniem związany był ks. Kanonik Jan Rajda – były proboszcz naszej parafii oraz Leopolda Krzanowicza – Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie Mydlnikach. Z ich inicjatywy w 100 lecie duszpasterstwa powstała kapliczka figurami Świętych Cyryla i Metodego, przy pętli autobusowej MPK Mydlniki . Upamiętnia ona miejsce gdzie w latach 1914-1951 odprawiano msze św. w budynku „Starej Karczmy”. (Pan Leopold zmarł w tydzień po poświęceniu kapliczki 3 października 2014r.)

Znalezione obrazy dla zapytania Kapliczka św. Cyryla i Metodego w Krakowie