Title Image

VII Niedziela – ogłoszenia duszpasterskie

 

Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie.

 

Zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu z racji nabożeństwa 40-godzinnego. Proponowany program:

na godz. 13:00 mieszkańcy rej. ul. Balickiej – Godlewskiego, oś. ARDOM, rej. II ul. Balickiej;

na godz. 14:00 rej. ul. Na Nowinach i Długoszowskiego, rej. I ul. Balickiej, ul. Łupaszki;

na godz. 15:00 rej. ul. Wierzyńskiego i Myczkowskiego, rej. ul. Zakliki, rej. ul. Dolińskiego, rej. ul. Hemara;

na godz. 16:00 rej. Centrum i ul. Darowskiego, rej. Cmentarza, rej. ul. Brzezińskiego;

na godz. 17:00 rej. I i II ul. Kurozwęckiego, rej. Podkamycze, rej. Rząski.

 

Dziś po wieczornej mszy świętej zapraszamy na spotkanie wspólnoty „Bliżej Boga”.

Zapraszamy na wspólny różaniec we wtorek po mszy św. wieczornej a po różańcu na spotkanie biblijne z ks. prof. Romanem Bogaczem.

 

W środę, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom. O godz. 18.00 msza św. z kazaniem katechizmowym w intencjach naszych prób i podziękowań i nowenna do MBNP.

 

W czwartek wspomnienie św. Polikarp, biskupa i męczennika. Po mszy św. wieczornej modlimy się do Boga przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Istnieje również możliwość uczczenia relikwii świętego papieża.

 

Rodzi się inicjatywa by w Wielkim Poście w jednym dniu w tygodniu odbywała się całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. Tym dniem byłby czwartek. W zawiązku z tym potrzeba jest minimum 10 osób, które przez jedną godzinę będą czuwać w kościele przy Jezusie. Zainteresowane osoby proszę o kontakt z ks. proboszczem.

 

Spotkanie kandydatów na ministrantów – poniedziałek godz. 17.00 a ministrantów – poniedziałek po mszy świętej wieczornej, kandydatów do bierzmowania z klas I gimnazjum w środę o godz. 19.00. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii świętej – czwartek o godz. 19.00

 

Za tydzień w niedzielę na mszy świętej o godz. 10.30 – błogosławieństwo i wręczenie nowych strojów dla scholi naszej parafii oraz wręczenie modlitewników dzieciom przygotowującym się do I komunii świętej.

 

Bóg zapałać za troskę o kościół parafialny mieszkańcom I rej. ul Balickiej. W tym tygodniu, na sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców II rej. ul. Balickiej. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną z racji III niedzieli miesiąca.

 

 

 

Wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia oraz uczestników Eucharystii

polecamy Matce Bożej Nieustającej Pomocy

 

 

 

 

< Powrót

 

 

0