PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

19 maja 2019
   PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

Nasza parafia przeżywa dzisiaj Uroczysty Dzień I Komunii św. Na Mszy Św. o godz. 12.00 dzieci przyjmą Ciało i Krew Chrystusa do swego serca. Polecajmy te dzieci, rodziców i rodziny opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Biały tydzień dla dzieci komunijnych od jutra na Mszy Św. o godz. 18.00

Dzisiaj, po wieczornej Mszy Św. w oratorium św. Michała spotkanie wspólnoty Bliżej Boga.

Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do modlitwy codziennie wieczorem o godz. 17.30.

We wtorek po Mszy Św. wieczornej wspólny różaniec w środę nowenna do MBNP w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach.

Mężczyźni świętego Józefa zapraszają na spotkanie w piątek 24.05 o godz. 20.00 do salki za chórem. Tematem spotkania jest „Przebaczenie”

W sobotę w katedrze na Wawelu o godz. 9.00 święcenia kapłańskie.

Dziękujemy za składkę inwestycyjną z racji trzeciej niedzieli miesiąca.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 20 V (poniedziałek) – św. Bernardyn ze Sieny, prezbiter
  • 21 V (wtorek) – św. Jan Nepomucen, prezbiter i męczennik
  • 22 V (środa) – św. Rita, zakonnica

Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich
solenizantów i jubilatów nowego tygodnia