XVI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

21 lipca 2019
   SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.

Od dzisiejszej niedzieli obchodzony jest w Kościele w Polsce XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. Zachęcamy wiernych do udziału w misyjnej akcji Św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Tę akcję wraz z błogosławieństwem pojazdów przeprowadzimy w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej.

Msze Święte w naszym kościele, w tygodniu według wakacyjnego porządku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną z racji III niedzieli miesiąca.

Trwają zapisy na  Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę pod hasłem „ W Mocy Bożego Ducha” Więcej informacji w zakrystii. Zapraszamy.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 22 VII (poniedziałek) – św. Maria Magdalena, Jezus wyrzucił z niej siedem złych duchów, orędowniczka osób kuszonych,
  • 23 VII (wtorek) – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy,
  • 24 VII (środa) – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu,
  • 25 VII (czwartek) – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii,
  • 26 VII (piątek) – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.

Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.