XXXII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

10 listopada 2019
   TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.

Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Sudanie Południowym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.

Dziś przed kościołem można złożyć ofiarę na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Można również samodzielnie nasadzić cebulki żonkili na przygotowane Pola Nadziei obok kościoła od strony plebani.

Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msze Św. w naszym kościele będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Uroczysta Msza w intencji Ojczyzny o godz. 9.00 odbędzie się, z udziałem pocztów, wspólnym śpiewem z kapelą z Bronowic, złożeniem kwiatów i zniczy pamięci przy jubileuszowej tablicy oraz kuchnią polową Błękitnej Armii gen. Józefa Hallera i pokazem autentycznych przedmiotów związanych z tą postacią.

Codziennie, pół godziny przed Mszą wieczorną Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy

We wtorek po Mszy wieczornej wspólny różaniec i spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej

W środę Msza Św. z Nowenną do Matki Bożej Niestającej Pomocy o godz. 18.00

W czwartek po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie biblijne z ks. prof. Romanem Bogaczem.

W piątek (15.11) o godz. 19.15 zapraszają na spotkanie mężczyźni św. Józefa. Tematem spotkania w salce za chórem będzie „Być głową rodziny”

W sobotę z racji 16 dnia miesiąca modlimy się podczas Mszy Świętych przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

Za tydzień III niedziela miesiąca ze składką inwestycyjną oraz przed kościołem wolontariusze przeprowadzą kwestę z okazji 3. Światowego Dnia Ubogich. W przyszłą niedzielę (17.11.) o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty Bliżej Boga

Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 11 XI (poniedziałek) – św. Marcin z Tours (316-397), rzymski legionista, ojciec życia zakonnego we Francji, biskup,
  • 12 XI (wtorek) – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem,
  • 13 XI (środa) – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.

Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia obfitych Bożych darów.