Title Image

XXXIV Niedziela Zwykła

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 
Pozycja króla w dzisiejszych czasach nie budzi u ludzi nadzwyczajnych emocji. Król kojarzy się nam zwykle z przeszłością czasów absolutystycznych. Chrystus, jak to sam zdecydowanie wyznał przed Piłatem, nie odżegnywał się od godności królewskiej, choć oświadczył, że Jego królestwo nie jest z tego świata.

 

Dzisiaj patronalne święto Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej.

 

W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii s. Teresę ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Starowiejskich, która zbiera ofiary na aparat RTG dla szpitala misyjnego w Zambii.

W tym tygodniu:
– w poniedziałek wspomnienie  św. Andrzeja i Towarzyszy- męczenników wietnamskich,
– we wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej naszej parafii w salce za chórem,
– w środę po wieczornej Mszy św. godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, w czasie adoracji okazja do spowiedzi świętej,
– w czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie dla młodzieży z klasy III gimnazjum w ramach przygotowań do bierzmowania.
W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10:30 zapraszamy dzieci od III do VI klasy szkoły podstawowej na kolejne spotkanie z cyklu „Mały Apostoł”. Udział w spotkaniu gwarantuje dobrą zabawę i nową wiedzę tym razem o Adwencie.
Także w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy młodzież oraz studentów na spotkanie pt. „Skąd wiemy, że Niebo istnieje?”. W ramach spotkania przewidziane jest wspólne oglądanie filmu i dyskusja na jego temat.
Zapraszamy również studentów oraz młodzież do włączenia się w przygotowanie oprawy wieczornej Mszy Świętej. Osoby zainteresowane zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 do salki za chórem.
Klub Kultury w Mydlnikach organizuje konkurs szopek, który odbędzie się 14.12.2014. Więcej informacji na stronie internetowej Klubu od 24.11.2014

W związku z przygotowaniami do ŚDM Kraków 2016, zapraszamy ludzi młodych w wieku 18 – 36(40) lat (małżeństwa i samotnych) do współpracy w ramach wolontariatu w różnych sekcjach.
Zobacz szczegóły

 

Gazetka parafialna MAGNIFICAT nr 38 z dnia 23.11.2014
 
< Powrót

0