Title Image

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

Słowo życzeń Metropolity ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego

 

Umiłowani Archidiecezjanie!

 

          Pierwszym orędziem, z jakim Chrystus w dzień Zmartwychwstania zwrócił się do zebranych w Wieczerniku Apostołów, były słowa: „Pokój wam!” (J 20, 19). Tego też Chrystusowego pokoju życzę Wam dzisiaj, Moi Drodzy, z całego serca. Niech on przezwycięży wszelkie niepokoje i obawy, związane także z kruchością i przemijalnością ludzkiego życia.

         Zmartwychwstając, Chrystus ukazał nam bowiem pełną prawdę o ludzkim życiu: że w swej istocie jest ono święte; że ponieważ człowiek posiada nieśmiertelną duszę, całkowicie nie umiera; że jest on powołany do szczęśliwości wiecznej. To wszystko sprawia, że czujemy się solidarni z każdym ludzkim istnieniem. Że w imię tej podstawowej solidarności nie usta-jemy w obronie życia każdego człowieka od chwili jego poczęcia aż do momentu jego naturalnej śmierci. Że pamiętamy o naszych zmarłych, polecając ich Bożemu miłosierdziu. 

          Drodzy Siostry i Bracia! Życząc, aby ta prawda o życiu objawiona nam przez Pana naszego Jezusa Chrystusa była źródłem wielkiej, paschalnej radości, z serca Wam wszystkim błogosławię. 

                                                                             Abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski

 

 

Miłość ostatecznie zwycięża śmierć. Przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Zbawiciela i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca pełnego miłosierdzia.

 

Dziś o godz. 17.30 nieszporami zakończymy Święte Triduum Paschalne. Zapraszamy.

 

Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w każdą niedzielę.

Składka z drugiego dnia świąt na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

 

 

Od pustego grobu, Drogim Parafianom i wszystkim uczestnikom liturgii, pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby Zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów. Z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem świętujmy w naszych rodzinach, razem z naszymi bliskimi tajemnicę Zmartwychwstania Jezusa.

 

 

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA.
PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA.

 

 

< Powrót

 

 

0