Title Image

IV NIEDZIELA WIELKANOCY

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmianka różańcowa po mszy św. o godz. 9.00 i możliwości skorzystania z parafialnej biblioteki.

 

Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną”! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie, jeśli syn czy córka podejmą decyzję o poświęceniu swego życia dla Pana Boga i bliźnich. Każdy dar złożony w ręce Pana Boga zostanie wielokrotnie wynagrodzony. Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i wychowawczynią powołań kapłańskich.

 

We wtorek wspólny różaniec po mszy wieczornej a w środę zapraszamy na mszę z nowenną do MBNP o godz. 18.00

 

W najbliższy poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski oraz święcenia diakonatu w katedrze na Wawelu a w przyszłą niedzielę procesja św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę o godz. 9.00

 

W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30. Podczas nich modlimy się szczególnie za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, o powołania kapłańskie, o dobre urodzaje…

 

W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską i stulecie Jej Objawień oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy.

 

Bóg zapłać za troskę o kościół parafialny mieszkańcom II rej. ul. Kurozwęckiego. Do sprzątania w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców rej. Dolińskiego.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia składamy serdeczne życzenia, bł. Bożego i opieki MBNP a zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu szczególnie śp. Jana Książka, którego pogrzeb odbędzie się w czwartek, msza św. o godz. 12.00 poprzedzona modlitwą różańcową.
 

< Powrót

 

 

0