Title Image

V NIEDZIELA WIELKANOCY

Święto św. Macieja Apostoła

Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Dziś procesja ku czci św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę o godz. 9.00.

 

Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcamy, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych.

 

We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki, stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Niech ten święty patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

 

We wtorek po mszy wieczornej wspólny różaniec a po modlitwie różańcowej  spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

 

W środę msza święta z kazaniem katechizmowym i nowenna do MBNP o godz. 18.00. Zapraszamy na Krąg Biblijny w środę o godz. 19.00.

 

W czwartek po mszy wieczornej litania i możliwość uczczenia relikwii św. Jana Pawła II, a o godz. 19.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 2 gimnazjum.

 

W przyszłą niedzielę, w naszej parafii uroczystość I komunii św. na mszy św. o godz. 12.00. W związku z tym prosimy parafian, w miarę swoich możliwości o uczestnictwo w innych mszach świętych. Spowiedź dla dzieci i rodziców oraz bliskich w sobotę od godz. 15.00 do 17.00. Również w przyszłą niedzielę, na mszy o godz. 18.00 wystąpi chór „Schola Cantorum Mydlnicensis” a po mszy św. z okazji zbliżającego się „Dnia Matki” chór wykona krótki koncert.

 

Bóg zapłać za troskę o kościół parafialny mieszkańcom II rej. ul. Dolińskiego. Bardzo dziękujemy rodzicom dzieci
z I komunii św. za prace w parku kościelnym w minioną sobotę również w tym tygodniu do przygotowania świątyni i otoczenia kościoła oraz nasadzenia nowych drzew i krzewów prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.  Za tydzień III niedziela miesiąca Bóg zapłać za składkę inwestycyjną.

 

W kalendarzu liturgicznym możemy jeszcze wspomnieć:
-w poniedziałek bł. Zofię Czeską, zakonnicę, założycielkę Zgromadzenia Sióstr Ofiarowania NMP (prezentek).
-w czwartek św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana, patrona obrońców życia

 

Na parafię, od kilku dni został przywrócony dawny numer stacjonarny  tel. (12) 626 04 53.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia, szczególnie wszystkim Zofiom składamy serdeczne życzenia, bł. Bożego i opieki MBNP a zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

< Powrót

 

 

0