Title Image

XII Niedziela w ciągu roku

Dziś w naszym kościele przeżywamy odpustu ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi srebrny jubilat ks. kanonik Andrzej Grodecki, sędzia sądu metropolitalnego w Krakowie. We mszy św. będzie uczestniczył chór „Schola Cantorum Mydlnicensis” oraz młodzieżowa kapela góralska z Ludźmierza. Po procesji eucharystycznej, z racji święta naszej parafii zapraszamy w imieniu Akcji Katolickiej na agapę – parking za kościołem.

 

 

Rozpoczął się ostatni tydzień czerwca. Zachęcamy do wspólnej modlitwy do Jezusowego Serca. Nabożeństwa czerwcowe o godz.17.30.

 

 

We wtorek, 27 czerwca, czcimy w liturgii Matkę Bożą Nieustającej Pomocy – Patronkę naszej parafii. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Przez wstawiennictwo MBNP polecamy Bogu całą naszą parafię i wszystkich modlących się w tym kościele. Po wieczornej mszy ostatni wspólny różaniec przed wakacjami.

 

W środę wspomnienie św. Ireneusz (ok. 130-202), biskupa Lyonu, obrońcy tradycji apostolskiej i męczennika, doktora Kościoła. O godz. 18.00 msza św. z nowenną do MBNP.

 

W czwartek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła w naszym kościele msze święte będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.

 

W I sobotę poświęconą Niepokalanemu Sercu Matki Bożej na porannej Mszy św. będziemy się modlić o dar potomstwa dla małżeństw oraz o szczęśliwe rozwiązanie i potrzebne łaski dla rodzin oczekujących narodzin dziecka. Z Komunią Świętą do chorych z racji I soboty miesiąca kapłan uda się od godz. 8.30. Zapraszamy na wieczorną mszę świętą i fatimską procesją światła z różańcem w ręku.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy św. z godz. 9.00 zmianka Różańcowa. Od 3 lipca (poniedziałek) porządek Mszy wakacyjny, i tak: w poniedziałek, środę, piątek i sobotę Msza św. o godz. 18.00 wtorek i czwartek o godz. 7.00. Kancelaria czynna w danym dniu po odprawionej mszy św. W I piątek i I sobotę msza rano o 7.00 i popołudniu o 18.00.

 

Bóg zapłać za troskę o kościół parafialny mieszkańcom rej. ul. Na Nowinach i ul. Wieniawy-Długoszowskiego. Do sprzątania w tym tygodniu zapraszamy mieszkańców ul. Wierzyńskiego i Myczkowskiego.

 

Składamy najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkim, którzy  wyruszają na wakacje, chcemy życzyć  aby wakacje, urlopy były miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu. Pamiętajmy, że nie ma wakacji od modlitwy, Mszy św. niedzielnej czy też pięknego, uczciwego i chrześcijańskiego postępowania.

 

 

 

< Powrót

 

 

0