Title Image

Przemienienie Pańskie

 

W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy.

 

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Po mszy św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

 

Naszym modlitwą polecajmy wszystkich, również z naszej parafii uczestników XXXVII Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Krakowskiej na Jasną Górę.

 

Dziękujemy kierowcom za włączenie się w akcję Św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na pojazdy dla polskich misjonarzy. Na ten cel przekazano 1.570 zł. Bóg zapłać.

 

Bóg zapłać za troskę o kościół parafialny i złożoną ofiarę mieszkańcom rej. Podkamycze. W tym tygodniu prosimy o podjęcie odpowiedzialności za czystość świątyni mieszkańców rej. ul. Hemara

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 8 VIII (wtorek) – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia;
  • 9 VIII (środa) – św. Teresa Benedykta od Krzyża, dziewica i męczennica – Edyta Stein. Urodziła się we Wrocławiu, w rodzinie żydowskiej. Studiowała filozofię we Fryburgu. W 1933 roku wstąpiła do karmelitanek w Kolonii. Zginęła w obozie w Oświęcimiu, 9 sierpnia 1942 roku. Kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1998 roku, a rok później ogłosił współpatronką Europy.
  • 10 VIII (czwartek) – św. Wawrzyniec, diakon Kościoła rzymskiego, męczennik (†258). Przypuszcza się, że zginął za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II tego samego dnia.
  • 11 VIII (piątek) – św. Klara (1194-1253), dziewica; idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.

 

 

W dniu 4 sierpnia (I piątek miesiąca) odszedł do Pana w 77 roku życia i 54 roku kapłaństwa śp. ks. kan. Tadeusz Szarek. Były proboszcz naszej parafii w latach 1977-1979. Uroczystości pogrzebowe odbędą się: w środę – 9 sierpnia 2017 r. Msza Święta w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach o godz. 12.00, a o godz. 14.15 odprowadzenie do grobu od bramy cmentarnej w Wieliczce. Wieczny odpoczynek

 

 

 

 

 

< Powrót

 

0