Title Image

XXII Niedziela w ciągu roku

Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

 

 

Metropolita krakowski zaprasza na pielgrzymkę rodzin do kalwarii Zebrzydowskiej.

 

Drodzy Archidiecezjanie,

Drogie Małżeństwa i Rodziny,

 

Zwracam się do Was z zaproszeniem na XXV Jubileuszową Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się 10 września bieżącego roku. Jak często powtarzał kard. Karol Wojtyła jako Arcybiskup Krakowski, Kalwaria jest miejscem, gdzie przybywamy, by przynieść swoje życie, rozliczne sprawy, prośby i błagania.

 

Tegoroczna pielgrzymka posiada niezwykły kontekst związany z objawieniem się Matki Bożej w Fatimie. Przesłanie Fatimskiej Pani to przede wszystkim zaproszenie do ufnej modlitwy przez wstawiennictwo Jej Niepokalanego Serca oraz zaproszenie do głębokiej refleksji nad współczesnym cierpieniem Kościoła, u podstaw którego leży jakże precyzyjnie zaplanowany przez złego atak na godność człowieka, świętość małżeństwa i rodziny. Reakcją na to zło nie może być lęk, ale pełne przekonania szukanie prawdy i piękna, które w sposób twórczy będzie przemieniać życie małżeńskie, rodzinne oraz wspólnotowe, a w szerszym wymiarze – również życie Narodu i społeczeństwa.

 

Naszą pielgrzymkę rozpoczniemy drogą krzyżową o godz. 9.00 (od Piłata), podczas której wyruszymy za Jezusem śladami jego zwycięstwa nad grzechem i śmiercią. Szczytem naszego pielgrzymowania będzie uroczysta Eucharystia o godz. 11.00, podczas której zawierzymy Bogu małżeństwa i rodziny całej naszej Archidiecezji.

 

Zapraszając do udziału w tych wydarzeniach udzielam mojego pasterskiego błogosławieństwa.

Arcybiskup Metropolita Krakowski

Marek Jędraszewski

 

 

Dziś pierwsza niedziela miesiąca po mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu i zmianka różańcowa po mszy o godz. 9.00 oraz możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

 

Zapraszamy na codzienną Eucharystię którą sprawujemy o godz. 7.00 i 18.00. We wtorki po mszy wieczornej wspólny różaniec, w środy zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a w piątki – na Koronkę do miłosierdzia Bożego po mszy wieczornej.

 

We wtorek, 5 września wspominamy św. Matkę Teresę z Kalkuty, dziewicę i zakonnicę.

 

 

W tym tygodniu I czwartek miesiąca, po wakacyjnej przerwie powracamy do całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu przy ołtarzu Miłosiernego Jezusa. Zapraszamy również, w tym dniu na modlitwę w intencji Dzieła Duchowej Adopcji o godz. 17.00.

 

W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego.

 

W sobotę wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy

 

W przyszła niedzielę, 10 września na mszach św. nastąpi  odnowienie Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi oraz rozpocznie się Tydzień Wychowania.

 

Bóg zapłać za troskę o kościół parafialny mieszkańcom rej. ul. Dolińskiego. W tym tygodniu prosimy o podjęcie odpowiedzialności za czystość świątyni mieszkańców rej. ul. Zakliki.

 

Rozpoczynamy nowy rok formacji i spotkań dla grup przy naszym kościele i tak:
– spotkanie służby liturgicznej w piątek po wieczornej mszy św.
– zapraszamy na spotkanie scholi w środę  o godz. 16. 30 a jutro  [w poniedziałek] do śpiewu w czasie mszy świętej na rozpoczęcie roku szkolnego
– informacje dotyczące przygotowania do sakramentu bierzmowania w najbliższym roku szkolnym zostaną przekazane za tydzień.
– msza św. z udziałem dzieci w niedzielę o godz. 10.30.
– spotkanie z rodzicami dzieci „Mały Apostoł” w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 10.30

 

Przypominamy, że sakrament chrztu, zasadniczo jest sprawowany w II i IV niedziele miesiąca na mszy św. o godz. 12.00. W I niedzielę modlimy się na roczek chrztu dzieci a w III niedzielę za wszystkich dobroczyńców i ofiarodawców naszego  kościoła.

 

 

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodniu składamy serdeczne życzenia.

Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

 

< Powrót

 

0