Title Image

Zaproszenie na spotkanie – Ofiary na progu wolności

 

W 70 rocznicę urodzin błog. ks.Jerzego Popiełuszki – Duszpasterstwo Ludzi Pracy przy  Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie oś. Bohaterów  Września 33 zaprasza na spotkanie dn.15. X. 2015 (niedziela o godz. 16:00) w  ramach cyklu  Spotkań z Historią i Kulturą nt. DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI Tematem będą Ofiary na progu wolności – niewyjaśnione zgony księży.

 

Spotkanie odbędzię się (w kaplicy) z Panem redaktorem Piotrem Litką, który niestrudzenie prowadzi dziennikarskie śledztwo i poda nowe fakty w sprawie niewyjaśnionych do dziś śmierci  kapłanów w tym  bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

 

Oś. Bohaterów  Września 33  Kraków-Mistrzejowice
– dojazd tramwajem do końca pętli nr 52, 21
– dojazd  autobusem     159, 153, 193

 

Piotr Litka –  dziennikarz, reporter, twórca filmów dokumentalnych. W październiku 2009 opublikował książkę „KSIĄDZ JERZY POPIEŁUSZKO. DNI, KTÓRE WSTRZĄSNĘŁY POLSKĄ”, za którą otrzymał wyróżnienie FENIKS 2010. Publikacja ta była też nominowana w konkursie Książka Historyczna Roku 2010 i dotarła do finału – znajdując się w prestiżowej „dziesiątce” nominowanych (w kategorii: książka popularnonaukowa). Nominowany (wspólnie z Grzegorzem Głuszakiem) do nagrody GRAND PRESS 2010 w kategorii: reportaż telewizyjny.

 

 

 

 

 

 

< Powrót

 

 

0