Title Image

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

 

Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość…”. Będzie to naturalna kontynuacja zakończonego cyklu związanego z sakramentem chrztu. W pierwszym, dziś rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, a symbolami będą olej Krzyżma oraz namaszczenie i nałożenie rąk. O tym mówi nam nowy baner umieszczony przy wejściu na plac kościelny.

 

Po mszy o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej a po wieczornej mszy św., zapraszamy na uwielbienie Jezusa Eucharystycznego.

 

Zapraszamy na msze św. roratnią w tygodniu o godz. 18.00. Prosimy rodziców z dziećmi o przynoszenie na msze lampionów by wspólnie uczestniczyć w procesji na wejście a jednocześnie uświadomić sobie, że jest to czas czuwania i oczekiwania na Jezusa. (Dla dzieci – serduszka dobrych uczynków, figurka Matki Bożej i św. Józefa)

 

Jutro, we wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy. Módlmy się również o znalezienie nowego kościelnego do naszego kościoła.

 

We wtorek po mszy wieczornej spotkanie biblijne z ks. prof. Romanem Bogaczem.

 

W środę wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Dzieci niech szczególnie pamiętają o Roratach w tym dniu.

 

W czwartek w liturgii wspominamy św. Ambrożego, biskupa Mediolanu i jednego z czterech wielkich doktorów Kościoła zachodniego, patron pszczelarzy. Z racji I czwartku miesiąca , całodzienna adoracji Jezusa Eucharystycznego. O godz. 17.00 wspólna modlitwa w intencji Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.  Zapraszamy do adoracji. W czwartek o 19.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VI oraz II klas gimnazjum i starszych.

 

W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej.

 

Zapraszamy do włączenia się do akcji „Paczka dla Kombatanta na Kresach”. Dary można składać do 17 grudnia przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego.

 

Przypominamy, że do przyszłej niedzieli (10.12.) przynosimy do kościoła wykonane szopki w ramach III Dzielnicowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych.

 

Za tydzień na mszy świętej o godz. 10.30 wręczenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

 

Bóg zapłać za troskę o kościół i złożoną ofiarę na dekorację świąteczną mieszkańcom rej. I rej. ul. Kurozwęckiego. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie świątyni parafian II rej. ul. Kurozwęckiego.

 

Zachęcamy do zakupu świec w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zebrane fundusze przekażemy do diecezjalnego oddziału „Caritas” a ofiary, które złożymy powyżej sześciu  złotych będą przeznaczone na świąteczne upominki dla chorych i samotnych w naszej parafii.

 

Przy wyjściu głównym z kościoła możemy nabyć opłatki, a ofiarę, którą składamy przy tej okazji pragniemy przekazać, jako wynagrodzenie za posługę panów kościelnych i pana organisty w naszym kościele.

 

W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 

 

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia niech Maryja Niepokalana oświeca każdą chwilę życia.

 

< Powrót

 

0