Title Image

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wigilijnego opłatka i świecy Caritasu. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby usunąć z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Nie pozwólmy na to i swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego wcielenia. Zadbajmy o czystość duszy i skorzystajmy wcześniej z sakramentu pojednania. Okolicznościowa spowiedź przedświąteczna będzie 21 grudnia (czwartek)

 

Dziś dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Na mszy świętej o godz. 10.30 poświęcenie i wręczenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

 

Również dziś mija termin składania prac w ramach III Dzielnicowego Konkurs Szopek Bożenarodzeniowych. Od jutra (11.12) do soboty istnieje możliwość głosowania na nagrodę publiczności przez Internet na parafialnym Facebooku. Za tydzień po mszy świętej z godz. 10.30 ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.

 

Przypominamy, że adwentowa msza św. roratnia rozpoczyna się w dni powszednie o godz. 18.00. Jeszcze raz zachęcamy, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z lampionami.

 

We wtorek, po mszy wieczornej spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

 

W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny , a po mszy św. o godz. 19.00 spotkaniu grupy mężczyzn św. Józefa w salce za chórem. Zapraszamy.

 

W sobotę, 16 grudnia rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus.

 

Bóg zapłać za składane dary w ramach akcji  „Paczka dla Kombatanta na Kresach”. Produkty możemy jeszcze składać do przyszłej niedzieli (17.XII)

 

Zachęcamy do zakupu świec w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 

Przy wyjściu głównym z kościoła możemy nabyć opłatki, składana przy tej okazji ofiary, za które dziękujemy są przeznaczone jako  wynagrodzenie za posługę panów kościelnych i pana organisty w naszym kościele.

 

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca składka inwestycyjna. (oświetlenie stacji drogi krzyżowej i tapicerka na części ławek w kościele oraz montaż nowego pieca grzewczego na plebani).

 

Jutro (poniedziałek) o godz. 19.00 spotkanie modlitewno-katechetyczne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 

Za tydzień w niedzielę spotkanie wspólnoty Bliżej Boga. Temat: Bóg sprawiedliwy czy Bóg miłosierny? (- rozważanie o encyklice o Miłosierdziu JPII) Wspólnota oczekuje jeszcze przez tydzień na chętnych do udziału w spotkaniu sylwestrowym.

 

W piątek o godz. 19.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 7 SP

 

Bóg zapłać za troskę o kościół i złożoną ofiarę na dekorację świąteczną mieszkańcom rej. II ul. Kurozwęckiego. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie świątyni parafian rej. ul. Dolińskiego.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

13 XII  (środa) – św. Łucja (III/IV w.), dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, patronka ociemniałych.

14 XII (czwartek) – św. Jana od Krzyża (1542-1591), hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk ogłoszony Doktorem Kościoła.

 

Zbawiciel, którego oczekujemy, niech błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

 

 

< Powrót

 

0