Title Image

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

W tym roku wyjątkowo czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia. Nie ma dziś mszy o godz. 18.00.

 

Wieczorem zasiądziemy do wigilijnego stołu zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd.

 

Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli mszy św. sprawowanej o północy, do której wprowadzi nas tradycyjnie nasz chór „Schola Cantorum Mydlnicensis” o godz. 23.30. Składka z Pasterki na Fundusz Obrony Życia SOS.

 

Jutro, w uroczystość Bożego Narodzenia i we wtorek, w święto św. Szczepana, obowiązuje świąteczny porządek mszy świętych. Składka z II dnia świąt przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie. Odpust w parafii św. Szczepana – suma odpustowa o godz. 11.00.

 

W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie i wraz z dziećmi przyjęli błogosławieństwo po każdej mszy św.

 

Bóg zapałać Akcji Katolickiej naszej parafii za rozprowadzenie wigilijnych świec „Caritas” i przygotowanie paczek dla potrzebujących z ofiar złożonych przez parafian przy zakupie świec. Na ręce ks. Wojciecha składamy podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przekazanie życzeń świątecznych, przede wszystkim chorym, samotnym, starszym. Dziękujemy  również za pomoc w przygotowaniu dekoracji świątecznej kościoła.

 

Od pewnego czasu widzimy nowego pana posługującego przy kościele, to pan Jerzy Brzoskwinia zamieszkały ul. Brzezińskiego,  który zgłosił się do pomocy jako kościelny (na co drugi dzień), co jeszcze nie rozwiązuje całkowicie tematu posługi kościelnego w naszej parafii.

 

Bóg zapłać za troskę o kościół i złożoną ofiarę na dekorację świąteczną mieszkańcom rej. Zakliki, oraz rej. ul. Balickiej i Godlewskiego i Podkamycza. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie świątyni parafian I rej. ul. Balickiej.

 

Za tydzień, w ostatnim dniu roku kalendarzowego, podczas nabożeństwa o godz. 17.30 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku. Po nabożeństwie msza święta

 

Schola zaprasza do  kolędowania w intencji misji wszystkich chętnych. Szczególnie dzieci wraz z rodzicami. Grupa kolędnicza będzie odwiedzać mieszkania 26 i 27 grudnia od godziny 15.30.

 

Od środy  27 grudnia w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.  W zawiązku z stanem rekonwalescencji księdza proboszcza  część kolędy w tym tygodniu jest odwołana. Plan kolędy…

 

Oczekiwany Mesjasz niech szczodrze błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 26 XII (wtorek) – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański.
  • 27 XII (środa) – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie.
  • 28 XII (czwartek) – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.

 
 

 
 

Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią.

Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

Polecajmy zmarłą śp. Marię Wójcik z ul. Hemara.

 

 

< Powrót

 

0