Title Image

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

 

Dziś przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

 

Zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.15 ( z udziałem dzieci) i 20.00, oraz w niedzielę o godz. 16.00 a na Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.00.

 

We wtorek po mszy wieczornej wspólny różaniec, w środę zapraszamy na mszę św. z nowenną do MBNP w czwartek modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II a w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają na spotkanie w środę 28.02. po mszy św., około godziny 19.10 w salce za chórem. Tematem spotkania będzie „Przyjęcie Ducha Świętego”

 

W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach. W tym dniu spotkanie, o godz. 19.00 kandydatów do bierzmowania z klasy VI.

 

W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

 

Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy.

 

Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed mszą św. i dodatkowo w I czwartek i I piątek od 17.00.

 

W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści. Na porannej mszy św. modlimy się o dar potomstwa, szczęśliwe rozwiązanie i opiekę Matki Bożej dla matek w stanie błogosławionym  i bł. Boże dla rodzin. Wieczorem zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00 msza św. z rozważaniem i wspólny różaniec przed Najświętszym Sakramentem.

 

Do chorych z posługa sakramentalną kapłani udadzą się w I piątek i I sobotę od godz. 8.30.

 

Za tydzień po mszy o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej a po wieczornej mszy św. zapraszamy na Uwielbienie Jezusa Eucharystycznego.

 

Bóg zapłać za troskę o kościół mieszkańcom rej. Rząski. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie świątyni parafian rej. ul. Łupaszki. Dziękujemy za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu od mieszkańców ul. Na Nowinach i Wieniawy Długoszowskiego.

 

Został zakończony pierwszy etap prac przy ołtarzach bocznych. Teraz prace malarskie i spokojne oczekiwanie za zamówione relikwiarium oraz prace wykończeniowe. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną z ubiegłej niedzieli.

 

Stowarzyszenie charytatywne „Dobrosław” przeprowadza dzisiaj Akcję dla Krzysia …

 

Zapraszamy na zajęcia plastyczne do Szkoły Podstawowej 138 w sobotę 3.03. od godz. 10.00 do 13.00

 

Niech przemieniony Chrystus błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Adama Adamskiego w tym tygodniu w czwartek o godz. 12.00 msza św. pogrzebowa za śp. Klemensa Godek lat 68 z ul. Balickiej. Dobry Jezu a nasz Panie …

 

< Powrót

 

0