Title Image

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.

 

Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

 

Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa, misjonarza wśród Prusów, męczennika za wiarę, patron Gniezna i Polski modlimy się za naszą Ojczyznę. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00. Pamiętamy w modlitwach o wszystkich, którzy noszą imię Wojciech i Jerzy. Bożej opiece i wstawiennictwu Matki Kapłanów polecamy ks. Wojciecha.

 

We wtorek po mszy wieczornej wspólny różaniec.

 

W środę przypada święto św. Marka, towarzysza wypraw misyjnych św. Piotra i św. Pawła, autora Ewangelii kanonicznej. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje. Zapraszamy na mszę św. z nowenną do MBNP o godz. 18.00

 

Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają na spotkanie w środę 25.04. po mszy św. o godz. 19.15 w salce za chórem. Tematem spotkania będzie „Działać a być”.

 

W czwartek modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II a w piątek zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 

W dniu 28 kwietnia (sobota) w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbędzie się o godz. 10:00 beatyfikacja Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej.

 

W przyszłą niedzielę przypada dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej wprowadzony przez Konferencję Episkopatu Polski w 2002 roku, oraz rozpocznie się nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika

 

Trwają zapisy w zakrystii na pielgrzymkę parafialną organizowaną przez Akcje Katolicką  w dniu 12.05.(sobota) do: Opactwa Mniszek Benedyktynek w Staniątkach,  Sanktuarium Św. Stanisława bp i męczennika w Szczepanowie i  Sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Cena pielgrzymki  za przejazd i obiad 60 zł.

 

 

 

Dobry Pasterz niech prowadzi solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 

 

< Powrót

 

0