Title Image

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Kościół przeżywa dzisiaj uroczystość Najświętszej Trójcy. Z wiarą wyznawajmy tę prawdę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

 

W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Po Mszy Świętej o godz. 10.30 wyjdziemy w procesji na ulice naszej miejscowości, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Prosimy mieszkańców poszczególnych rejonów o przygotowanie ołtarzy. Prosimy o udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Do uczestnictwa w procesji serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do z dzwoneczkami w strojach regionalnych, dzieci pierwszokomunijne w strojach, młodzież i starszych do feretronów i sztandarów, Róże Różańcowe, Służbę Liturgiczną Ołtarza, panów do baldachimu, panów z Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej do pomocy policji przy zabezpieczeniu trasy procesji. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus. Po zakończonej procesji będzie odprawiona msza św. (ok. 12.45).

 

Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, tzw. oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas podczas procesji eucharystycznej o godz. 17.30, po której będzie sprawowana  Msza Święta.

 

W pierwszy piątek zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy a z okazji Dnia Dziecka będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla nich.

 

W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Rano będziemy się modlić za małżeństwa o dar potomstwa i szczęśliwe rozwiązanie dla matek w stanie błogosławionym a popołudniu zapraszamy na nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową.

 

Do chorych z komunią św. kapłani udadzą się w I piątek i sobotę od godz. 8.30.

 

Do środy zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 17.30 w czwartek odśpiewamy litanię podczas procesji a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.

 

Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar dwóch pięknych ornatów oraz obrusów do naszego kościoła.

 

Parafia nasza wciąż poszukuje nowego kościelnego. Prosimy o modlitwę w tej intencji.

 

Za tydzień zmianka różańcowa po Mszy św. o godz. 9.00 i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 29 V (wtorek) – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych.
  • 1 VI ( piątek) – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.

 

 

 

Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

 

< Powrót

 

0