Title Image

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

 

 

Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.

 

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary z racji III niedzieli miesiąca. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy składają ofiary do kościelnych skarbonek czy przez internet na konto parafialne.

 

Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel, patronkę duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

 

W środę msza św. z kazaniem katechizmowym i nowenną do MBNP o godz. 18.00. Zapraszamy

 

Dziękujemy Różom Różańcowym naszej parafii za ufundowanie monstrancja z Pracowni Brązowniczej Jerzego Uruszczaka w Krakowie. Monstrancja wykonana jest z mosiądzu, pokryta 24-karatowym złotem, miejscami srebrzona. Promienista gloria zwieńczona filigranowym krzyżem. Wokół puszki srebrny wieniec z motywami liści winogron i zbóż.

 

Z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa (25.07) w przyszłą niedzielę po każdej mszy św. poświęcenie samochodów. Będzie też okazja włączyć się w akcję Św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na pojazdy dla polskich misjonarzy.

 

Trwają zapisy w zakrystii na pieszą pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę. Zapraszamy

 

 

Niech Jezus obdarzy swoimi duchowymi darami solenizantów i jubilatów całego tygodnia
oraz wszystkich przebywających na wakacjach i urlopach.

 

 

< Powrót

 

0