Title Image

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

 

W poniedziałek święto Najśw. Maryi Panny Kalwaryjskiej

 

W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwanej również  świętem Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

 

Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

 

W minionym tygodniu rozpoczęły się prace przy modernizacji drogi przez park kościelny (odwodnienie, utwardzenie i przygotowanie drogi pod przyszłą kostkę). Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy, szczególnie sąsiadów kościoła i prosimy o ostrożność dla pieszych i kierowców.

 

Za tydzień III niedziela miesiąca składka inwestycyjna. Chcielibyśmy jak najszybciej położyć kostkę dla naszego wspólnego dobra. Bóg zapłać za zrozumienie i ofiarność.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

  • 14 VIII (wtorek) – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz.
  • 17 VIII (piątek) – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi. Patron archidiecezji krakowskiej. Odpust w parafii św. Jacka w przyszłą niedziele.

 

 

 

Maryi wniebowziętej polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy za naszej wspólnoty parafialnej
śp. Zygmunta Nowaka. Wieczny odpoczynek …

 

 

 

< Powrót

 

0