Title Image

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

św. Hieronim, prezbiter i doktor Kościoła

W naszej parafii zakończyła się wizytacja kanoniczna ks. bp Jana Szkodonia. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w jej przygotowanie i przebieg oraz uczestniczyli w spotykaniach z biskupem.

 

Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe do kościoła o godz. 17.30. Po nabożeństwie msza św. Zapraszamy również dzieci z rodzinami do konkursu różańcowego polegającego na własnoręcznym wykonaniu różańca. (materiał dowolny) Wszystkie różańce będą prezentowane w kościele. Termin składania, podpisanych prac do soboty 20 października.

 

Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. O godz. 8.30 msza św. w intencji studentów i pracowników Wydz. Inżynierii Produkcji i Energetyki.

 

W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego. Po dłuższej przerwie powracamy do comiesięcznej, całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu przy obrazie Miłosiernego Jezusa.

 

W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. Okazja do spowiedzi św. w tygodniu pół godziny przed mszą i dodatkowo w I czwartek i I piątek od godz. 17.00.

 

W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Maryję – Matkę Jezusa. Na porannej mszy św. będziemy się modlić w intencji małżeństw o dar potomstwa i opiekę MB oraz szczęśliwe rozwiązanie  dla matek w stanie błogosławionym a wieczorem procesją światła i modlitwą różańcową o godz. 17.30 rozpoczniemy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

Do chorych z posługą sakramentalną kapłani przybędą w I piątek lub w I sobotę od godz. 8.30.

 

Za tydzień na msze św. o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 8 i gimnazjum. Po mszy świętej zapraszamy na adorację Uwielbienia.

 

Zakończyły się prace przy „drodze niepodległości” przez kościelny park. Dziękujemy, przede wszystkim p. inż. Feliksowi Fedorowi. Dziękujemy wykonawcą prac odwodnienia, utwardzenia nawożenia ziemi i ułożenia kostki a są to panowie: Mariusz Sobol, Marek Kuziel, Jacek Łosiowski, Adam Górka, Aleksander Nosal, Adam Sypławski i Zbigniew Szyjkowski. W ich intencji oraz ofiarodawców zostanie odprawiona msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 1 X (poniedziałek) – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła.
  • 2 X (wtorek) – święci Aniołowie Stróżowie.
  • 4 X (czwartek) – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów.
  • 5 X (piątek) – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.
  • 7 X (niedziela) – Wspomnienie Matki Bożej Różańcowej

 

Opiece Królowej różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

 

 

< Powrót

 

0