Title Image

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Święto apostołów Szymona i Judy Tadeusza

Niewidomy żebrak Bartymeusz jest dla nas wzorem, jak należy usilnie prosić Pana Jezusa w naszych modlitewnych błaganiach. Nie zrażał się opinią innych ludzi, którzy chcieli go uciszyć. Pan Jezus nie pozostaje nigdy obojętny na nasze wołanie z wiarą.

 

Dzisiaj przeżywamy X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tym razem modlitwą ogarniamy prześladowanych chrześcijan w Pakistanie. Zachęcamy do włączenia się w działalność Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 

Kończy się październik. Jeszcze do środy wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe o godz. 17.30. Spotkanie Rady Parafialnej  30 października (wtorek) po wieczornej Mszy Św.

 

W czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane dlatego Msze Św. będą sprawowane w porządku niedzielnym z dodatkową Mszą Św. na cmentarzu o godz. 14.00 z procesją i wypominkami.  Jest to też I czwartek miesiąca, wyjątkowo całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu będzie przeniesiona na drugi czwartek miesiąca (8.11)

 

Zapraszamy dzieci do przedstawienia swoim strojem wybranego świętego i włączenie się w uroczystą Mszę Św. 1 listopada o godz. 10. 30, która rozpocznie się, korowodem świętych. Po Eucharystii agapa dla uczestników korowodu. Patronem tegorocznego korowodu będzie św. Jan Paweł II.

 

Możemy składać na wypominki – tzw. jednorazowe, za poleconych zmarłych będziemy modlić się podczas procesji  na cmentarzu i w kościele w tygodniu po Mszy Św. przez cały listopad – oraz na wypominki tzw. roczne za bliskich zmarłych, których będziemy polecać Bożemu miłosierdziu przed wybraną Mszą Św. w niedzielę oraz w I środy miesiąca na nowennie. Zwyczajowo ofiara na wypominki roczne wynosi tyle ile składamy przy zamawianiu Mszy Św. Codziennie od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.

 

W pierwszy piątek, w Dzień Zaduszny, będziemy modlić się za zmarłych. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W tygodniu pół godziny przed Mszą Św. możliwość spowiedzi św.

 

W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi.  Na porannej Mszy Św. będziemy modlić się za małżeństwa o dar potomstwa i za matki w stanie błogosławionym a o godz. 18.00 Msza św. i wspólny różaniec z racji nabożeństwa fatimskiego. Zapraszamy

 

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w I piątek od godz. 10.00 (po Mszy św.) oraz w I sobotę od godz. 8.30.

 

W przyszłą niedzielę zmianka różańcowa po Mszy Św. o godz. 9.00 i okazja do skorzystania z biblioteki parafialnej. Również w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 kandydaci do bierzmowania z klas 8 SP i gimnazjum złożą podania do biskupa o udzielenie sakramentu bierzmowania.

 

Wolontariat Salezjański, których przedstawicieli gościliśmy w niedzielę misyjną dziękuje za wspólną modlitwę, gościnność i złożoną ofiarę na seminarzystów w Tanzanii.

 

Przypominamy o konkursie „Mój polski święty 100-lecia Niepodległości„. Podpisane pracy składamy do 3 listopada. Więcej szczegółów w gazetce parafialnej i na stronie internetowej.

 

W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w kościele odbędzie się premiera bardzo ciekawego filmu dokumentalnego na temat historii Mydlnik i naszego kościoła z racji 100-lecia duszpasterstwa. Będzie również okazja nabyć DVD z filmem a złożone ofiary jako cegiełki będą przeznaczone na zakup jubileuszowego kielicha do naszej świątyni. Serdecznie zapraszamy. I jednocześnie przepraszamy, że modlitwa uwielbienia z racji I niedzieli miesiąca została przeniesiona na późniejszy termin.

 

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych na drodze do świętości.

 

 

 

< Powrót

 

0