Title Image

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania.

 

Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.

 

Dzisiaj w Klubie Kultury o godz. 15.00 spotkanie opłatkowe dla Róż Różańcowych. Zapraszamy

 

Od pierwszego lutego Msza Święta wieczorna o godz. 18.00

 

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed Mszą Świętą a w I piątek od godz. 17.00.

 

Odwiedziny chorych z Komunią św. w I piątek i w I sobotę od godz. 8.30.

 

W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na rozpoczęcie każdej Mszy Św. pobłogosławimy świece. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Składka na zakony kontemplacyjne. Jest to jednocześnie I sobota miesiąca na porannej mszy będziemy się modlić za małżeństwa o dar potomstwa, o szczęśliwe rozwianie dla matek w stanie błogosławionym i za dzieło duchowej adopcji a o godz. 18.00 modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy połączona z adoracją i różańcem. Zapraszamy.

 

Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary z których część przeznaczona jest na utrzymanie kapłanów w naszej parafii oraz na dzieła prowadzone przez diecezję. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich mieszkań, prosimy o kontakt. Kolęda uzupełniająca w środę od godz. 17.00.

 

Plan kolędy:

  • 28 stycznia – Poniedziałek – Godz. 17:00 – Darowskiego blok 18,20
  • 29 stycznia – Wtorek – Godz. 17:00 – Darowskiego blok 19,21,23,25 i dom nr 33
  • 30 stycznia – Środa – Godz. 17:00 – kolęda uzupełniająca

 

Za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej a o godz. 18.00 Uwielbienie Jezusa Eucharystycznego.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 28 I (poniedziałek) – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter, Doktor Kościoła, dominikanin, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów chrześcijańskich,
  • 31 I (czwartek) – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich,

 

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Józefa Pyzioła. Msza pogrzebowa w środę o godz. 11.00 poprzedzona modlitwą różańcową. Wieczny odpoczynek…

 

Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny.

 

 

< Powrót

 

0