Title Image

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

26 maja 2019
   SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych mamach z okazji ich święta.

 

Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące (dawne „dni krzyżowe”)

 

W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

 

W I sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00 podczas której modlić się będziemy za małżeństwa o dar potomstwa, o szczęśliwe rozwiązanie dla matek w stanie błogosławionym  oraz za Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego a o godz. 18.00 Msza Św. i różaniec wynagradzający za grzechy.

 

Chorych z komunią św. kapłan odwiedzi w I sobotę od godz. 8.30

 

Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dni Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę o godz. 17.30.

 

W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy o godz. 9.00, możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Za tydzień przed kościołem odbędzie się kwesta na rzecz Fundacji AGAPE Pomocy Osobom Niepełnosprawnym im. Hanny Chrzanowskiej. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zorganizowanie letnich wyjazdów integracyjno-wypoczynkowych. W wyjazdach bierze udział również niepełnosprawna osoba mieszkająca na terenie naszej parafii. Fundacja opiera swą działalność na pracy społecznej fundatorów, wolontariuszy i innych ludzi dobrej woli. Prosimy o wsparcie!

 

Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar mikrofonu na statywie oraz obrusów na ołtarz.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 29 V (środa) – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych,
  • 30 V (czwartek) – św. Jan Sarkander, prezbiter i męczennik,
  • 31 V (piątek) – święto Nawiedzenia NMP,
  • 1 VI (sobota) – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.

 

Dodatkowe ogłoszenia:

20 czerwca przypadnie uroczystość Bożego Ciała. Tradycyjnie prosimy parafian, poszczególnych rejonów o przygotowanie ołtarzy:

1. przy kaplicy św. Cyryla i Metodego

2. przy skrzyżowaniu ul. Wierzyńskiego i ul. Myczkowskiego 

3. przy zbiegu ul. Balickiej i ul. Zakliki i

4. w parku przy figurze Matki Bożej.

Na prośbę Rady Parafialnej i po zasięgnięciu opinii postanowiono zmienić porządek Mszy Św. na dzień naszego odpustu parafialnego, który w tym roku wypadnie w niedzielę 23.06. Porządek Mszy w Odpust: 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00.

 

Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

 

 

< Powrót

5