Title Image

XIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

30 czerwca 2019
   TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Tydzień temu przeżywaliśmy odpust ku czci MB Nieustającej Pomocy – patronki naszej parafii. Dziękujemy ks. Wojciechowi za przygotowanie liturgii. Dziękujemy Chórowi „Scholi Cantorum Mydlnicensis”, Kapeli z Bronowic, Panu organiście, Panom kościelnym oraz całej służbie liturgicznej ołtarza i asyście  przy Najśw. Sakramencie.  Bóg zapałać dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym. Dziękujemy niosącym feretrony i sztandary oraz baldachim. Dziękujemy za stroje krakowskie. Dziękujemy Parafialnemu Oddziałowi Akcji Katolickiej, Radzie Parafialnej, Wspólnocie „Bliżej Boga” Mężczyznom św. Józefa, Różom Różańcowym. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali ciasta, smalec, ogórki. Wszystkim, którzy poproszeni zostali do pomocy i chętnie pomagali oraz tym, którzy odpowiedzieli na zaproszenie do świętowania i udziału w agapie – Bóg zapłać.

 

Rozpoczął się czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.

 

W lipcu i sierpniu zmienia się plan Mszy Świętych odprawianych w tygodniu: w poniedziałek, środę, piątek i sobotę Msza Św. o godz. 18.00 wtorek i czwartek o godz. 7.00. Kancelaria czynna w danym dniu po odprawionej Mszy Św. W I piątek i I sobotę Msza Św. rano o 7.00 i popołudniu o 18.00.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą Św. Dodatkowo w I piątek od 17.00.

 

W czwartek obchodzić będziemy rocznicę poświecenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.

 

W I sobotę na porannej Mszy Św. modlić się będziemy za małżeństwa o dar potomstwa, za matki w stanie błogosławionym i za dzieło Duchowej Adopcji a o godz. 18.00 Msza Św. z różańcem z racji nabożeństwa fatimskiego.

 

Do chorych z posługą sakramentalną kapłani udadzą się w I piątek i w I sobotę od godz. 8.30.

 

Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.

 

Dziękujemy kapeli p. Józefa Stachery za ufundowanie ławki w kościelnym parku.  

 

Za tydzień po Mszy Św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 3 VII (środa) – św. Tomasz Apostoł, zwany Didymos, o przydomku „niewierny”, patron Indii i Portugalii,
  • 6 VII (czwartek) – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, misjonarka, założycielka Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera, zasłużona w walce z niewolnictwem w Afryce zyskała mino „Matki Afryki”.

 

Solenizantów i jubilatów pierwszych dni lipca zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów.

 

 

 

 

 

< Powrót

20