Title Image

Pola Nadziei

Wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej 138 nie straszny deszcz jesienny, wytrwale rozprowadzali żonkile prosząc o wsparcie dla działalności „Hospicjum im. Św. Łazarza” w Krakowie – Nowej Hucie. Pogoda jesienna również nie przestraszyła wszystkich chętnych, którzy nasadzali cebulki żonkili na przygotowanym Polach Nadziei przy naszym kościele. Dziękujemy wolontariuszom za ich poświęcenie i zaangażowanie a byli wśród nich: Magdalena, Natalia, Klaudia, Adrianna, Karolina, Oliwia, Łukasz, Oskar, Oliwier i Mateusz.

W drodze ku pierwszej Spowiedzi i komunii Świętej, która przeżywamy razem z dziećmi i rodzicami miało miejsce w niedzielę (10.11) kolejne wydarzenie. Dzieci otrzymały kolejny dar, a zarazem zadnie. Był to pierwszy modlitewnik. Ufamy, że książeczka będzie wspaniałą pomocą w modlitwie i przygotowaniu i przezywaniu sakramentów świętych.  W modlitwie błogosławieństwa padły min. takie słowa: „… Udzieli im łaski, aby w każdą niedzielę i święta gorliwie uczestniczyły we Mszy Świętej, a dzień pierwszej komunii świętej niech stanie się dla nich początkiem nowego etapu życia wiary i miłości

Te dwa wydarzenia: akcja żonkil oraz przekazanie dzieciom książeczek wpisuje się w przeżywany w niedzielę (10.11) dzień Solidarności z kościołem Prześladowanym.  


4