Title Image

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

22 grudnia 2019
 CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

 

 

Ostatnia niedziela Adwentu. Na Mszy Św. o godz. 10.30 poświęcenie figurek dzieciątka Jezus oraz ogłoszenie wyników V Dzielnicowego Konkurs Szopek Bożenarodzeniowych.

 

 

Zapraszamy do udziału w Roratach jutro o godz. 18.00 a we wtorek o godz. 7.00

 

 

Przy ołtarzu relikwii Krzyża znajduje się Betlejemskie Światło Pokoju, przyniesione przez harcerzy z Groty Narodzenia w Betlejem. Niech ten ogień radości i jedności zapłonie także w naszych domach.

 

 

Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z wtorku, 24 grudnia, na środę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Składka z Pasterki na Fundusz Obrony Życia SOS

 

 

Msze Święte w uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugi dzień świąt według porządku niedzielnego.

 

 

Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

 

 

Składka z św. Szczepana przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie. Suma odpustowa w parafii św. Szczepana o godz. 11.00.

 

 

W piątek, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, tradycyjnie pobłogosławimy wino.

 

 

W sobotę, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt. Błogosławieństwo dzieci na Mszy Świętej o godz. 7.00 i 18.00.

 

 

W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie.

 

 

Bóg zapałać Parafialnemu Oddziałowi Akcji Katolickiej za rozprowadzenie wigilijnych świec „Caritas” i przygotowanie paczek dla potrzebujących oraz życzeń dla chorych.

 

 

Dziękujemy za złożone ofiary na dekorację świąteczną parafianom z rej. ul. Balickiej i Godlewskiego, Podkamycza, Brzezińskiego i Hemara.

 

 

Scholka zaprasza na kolędowanie dla misji 26.12 (drugi dzień świąt)  i 6.01 od godz. 16.00

 

 

Od piątku 27 grudnia w naszej parafii rozpocznie się kolęda. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, z Bożym błogosławieństwem. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska i wydarzenie religijne podczas którego zapraszamy domowników do wspólnej modlitwy.

Zobacz plan kolędy

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 26 XII (czwartek) – św. Szczepan, jeden z siedmiu diakonów Kościoła jerozolimskiego, pierwszy męczennik za wiarę. 
  • 27 XII (piątek) – św. Jan Apostoł i Ewangelista, najmłodszy z grona Apostołów, umiłowany uczeń Pana Jezusa.
  • 28 XII – (sobota) Święci Młodziankowie, męczennicy, którzy ponieśli śmierć z powodu przyjścia na świat Zbawiciela na rozkaz Heroda.

 

 

Życzymy błogosławionego tygodnia uczestnikom liturgii oraz wszystkim bliskim.

 

 

 

 

< Powrót

39