Title Image

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

29 grudnia 2019

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

 

 

Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa.

 

W poniedziałek o godz. 18.00 Msza Św. z nowenną miesięcy przez peregrynacją w naszej parafii figury św. Michała z Gargano. 

 

We wtorek, 31 grudnia, podczas nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego, które odprawimy o godz. 17.30, podziękujemy Bogu za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną.

 

W najbliższą środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych niedzielny.

 

Przez cały styczeń w tygodniu, z wyjątkiem soboty, niedzieli i Trzech Króli Msza Święta wieczorna będzie odprawiana o godz. 16.00

 

W pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Okazja do adoracji Najśw. Sakramentu od 7.30 do 16.00. Zapraszamy.

 

Okazja do spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą Świętą.

 

W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata.

 

W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Serce Maryi. Na porannej Mszy Św. będziemy się modlić za małżeństwa o dar potomstwa i o szczęśliwe rozwiązanie i za dzieło Duchowej Adopcji, a o godz. 18.00 Msza Św., wystawienie Najśw. Sakramentu i wspólny różaniec na wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa i okazja skorzystania z biblioteki parafialnej a po wieczornej Mszy Św. modlitwa uwielbienia  Jezusa Eucharystycznego.

 

Dziękujemy za ofiarę na dekorację świąteczną I Rej. ul. Balickiej.

 

W przyszły poniedziałek  przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy i kadzidła podczas Mszy Św. W tym dniu obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci, dziękujmy dzieciom za misyjne kolędowanie. Również w tym dniu zapraszamy do udziału w orszaku Trzech Króli, który rozpocznie się o godz. 10.15. od bramy apostołów św. Piotra i Pawła.  Mile widziane stroje królewskie i korony na głowach.

 

W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Zobacz plan kolędy

 

Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłego śp. Jana Węgla, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Msza Św. pogrzebowa  o godz. 12.00 poprzedzona modlitwą różańcową. Wieczny odpoczynek …

 

 

< Powrót

40