Title Image

II Niedziela Wielkiego Postu

8 marca 2020
DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi.

 

Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

 

Dzisiaj po wieczornej mszy spotkanie w kościele z rodzicami kandydatów do bierzmowania z kl. VIII.

 

W poniedziałek na godz. 19.00 zapraszamy Radę Parafialną.

 

We wtorek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa a po Mszy wieczornej wspólny różaniec i spotkanie Akcji Katolickiej. W środę  Msza Św. z kazaniem katechizmowym i nowenną do MBNP w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

Zapraszamy na nabożeństwa Drogi krzyżowej w piątki o godz.17.15 i 20.00 oraz w niedzielę o godz. 16.00. Gorzkie żale z kazaniem w niedziele o godz. 17.00.

 

Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas złożył w ofierze swoje życie, nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Drodzy rodzice, z większą troską spojrzyjcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.

 

Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Św. adoracja Najśw. Sakramentu a w piątki Wielkiego Postu po Mszy wieczornej do 20.00. W tym czasie można skorzystać z sakramentu pokuty.

 

W piątek, 13 marca, przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie i w wierności Ewangelii prowadził Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

 

Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają na spotkanie w najbliższy piątek 13 marca  godz. 19.15 do salki za chórem.

 

12 marca (w czwartek) o godz. 17.45 Radni Mydlnik zapraszają do Klubu Kultury, na spotkanie w sprawie „Programu poprawy komfortu akustycznego mieszkańców Obszaru Ograniczonego Użytkowania dla Lotniska Kraków-Balice”. Swoją obecność potwierdzili pracownicy lotniska, którzy będą odpowiadać na Państwa pytania związane z projektem.

 

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca ze składką inwestycyjną. Bóg zapłać za składane ofiary i wpłaty na parafialne konto bankowe.

 

Parafialne rekolekcje połączone z peregrynacją figury  św. Michała z Gargano rozpoczną się w niedzielę (za 2 tyg.) 22.03 i potrwają do 25.03.

 

 

Życzymy pokoju serca i wytrwania w wielkopostnych postanowieniach.

 

 

 

< Powrót

50