Title Image

3 Niedziela Wielkanocy

26 kwietnia 2020
III NIEDZIELA WIELKANOCY

Ogłoszenia duszpasterskie

 

Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

 

W środę z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku. W tym dniu rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.

 

W czwartek po  mszy wieczornej pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP z procesją. Od piątku majowe nabożeństwa przez cały miesiąc o godz. 17.30. mimo trwającej  epidemii, zachowując środki bezpieczeństwa, chodź w małych grupkach zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach. 

 

W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej w tygodniu przed mszami a dodatkowo w czwartek i piątek od godz. 17.00. W piątek przez przyjęcie Komunii św. wynagradzajmy Panu Bogu wszelkie zniewagi i brak żalu za popełnione grzechy.

 

Arcybiskup metropolita krakowski na zbliżający się piątek udzielił dla archidiecezji krakowskiej dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. 

 

3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Porządek mszy niedzielny z dodatkowymi mszami o godz. 16.00 i 17.00.  Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Z racji, że to I sobota miesiąca tradycyjnie na porannej mszy modlimy się o dar potomstwa, o szczęśliwe rozwiązanie dla matek oraz za dzieło duchowej adopcji a wieczorem chcemy wynagradzać za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

 

W sobotę przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

 

W przyszłą niedzielę, 3 maja, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Po wieczornej mszy zapraszamy na Uwielbienie Jezusa.

 

Możliwość odwiedzin chorych tylko w I piątek od godz. 8.30. Kapłani odwiedzą tylko tych chorych, którzy zostaną zgłoszeni.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 29 IV (środa) – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, w 1999 roku św. Jan Paweł II ogłosił ją współpatronką Europy.
  • 1 maja (piątek) – św. Józef, rzemieślnik, patron ludzi pracy,
  • 2 V (sobota) – św. Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła.

 

 

ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEGO I OBFITEGO W SŁOWO BOŻE TYGODNIA

 

 

 

< Powrót

 

76