Title Image

5 Niedziela Wielkanocy

10 maja 2020
V NIEDZIELA WIELKANOCY

Ogłoszenia duszpasterskie

 

Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga.

 

W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Zapraszam na środową Eucharystię o godz. 18.00 z Nowenną do MBNP.

 

 

W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza.

 

W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów. Również w tym dniu, z racji 16 dnia miesiąca będziemy się modlić przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

 

Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je o godz. 17.30. Zachęcam do udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.

 

W związku z panującą pandemią wirusa I komunia św. w naszej parafii, która się miała odbyć w przyszłą niedzielę (17.05) po uzgodnieniu z rodzicami została przeniesiona na wrzesień a kilkoro dzieci będzie przeżywać tę uroczystość w sobotę 30 maja.

 

Również sakrament bierzmowania z 13 maja dla uczniów z klasy VIII zostaje przeniesiony na późniejszy, jeszcze nie określony termin.   

 

Dziękujemy mieszkańcom os. ARDOM za złożoną ofiarę na kościół w wysokości 3620 zł i 40 euro. Za tydzień III niedziela miesiąca ze składką inwestycyjną.

 

Zachęcamy słowem jak i dźwiękiem dzwonów naszego kościoła do modlitwy różańcowej o godz. 20.30.

 

 

NIECH MATKA BOŻA NIEUSTAJĄCEJ POMOCY MA NAS W SWOJEJ OPIECE

 

 

 

< Powrót

 

77