Title Image

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

28 czerwca 2020
TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

Dzisiaj nasza parafia przeżywa uroczystość odpustową ku czci MB Nieustającej Pomocy. Sumę o godz. 11.00 odprawi ks. prałat Józef Caputa, który po 35 latach posługi w parafii św. Wojciecha osiągnąwszy wiek kanoniczny przechodzi na emeryturę.  W uroczystości będzie uczestniczyć kapela z Bronowic.

 

Od dzisiaj obowiązuje wakacyjny porządek mszy świętych w niedzielę: 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00.

Do wtorku nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.

 

Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Swoimi modlitwami obejmijmy papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Msze Św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

 

W środę powierzymy naszą codzienność MBNP podczas Mszy Św. i nowenny o godz. 18.00.

 

Na czas wakacji, od 1 lipca zmienia się plan Mszy Św. odprawianych w tygodniu: w poniedziałek, środę, piątek i sobotę Msza Św. o godz. 18.00 wtorek i czwartek o godz. 7.00. Kancelaria czynna w danym dniu po odprawionej Mszy Św. W I piątek i I sobotę Msza Św. rano o 7.00 i popołudniu o 18.00.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą Św. Dodatkowo w I piątek od 17.00.

W I sobotę na porannej Mszy Św. modlić się będziemy za małżeństwa o dar potomstwa, za matki w stanie błogosławionym i odpowiedzialność dla ojców  oraz za dzieło Duchowej Adopcji a o godz. 18.00 Msza Św. z różańcem i adoracją z racji nabożeństwa fatimskiego.

Zgłoszonych w ubiegłym miesiącu chorych kapłan odwiedzi w najbliższy piątek i sobotę od godz. 8.30.

W sobotę obchodzić będziemy rocznicę poświecenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.

Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.

Na apel Abp Marka Jędraszewskiego w przyszłą  niedzielę w kościołach Archidiecezji Krakowskiej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień po ostatnich ulewach, które nawiedziły m.in. Małopolskę.

 

Za tydzień po Mszy Św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 29 VI (poniedziałek) – święci Apostołowie Piotr (†około 64 lub 67) i Paweł (†około 67 lub 66), dwa największe filary Chrystusowego Kościoła; obaj byli współzałożycielami gminy chrześcijańskiej w Rzymie, obaj w tym mieście oddali dla Chrystusa swoje życie, również w Rzymie są ich relikwie.
  • 3 VII (piątek) – św. Tomasz Apostoł (†67), należał do grona Dwunastu powołanych przez Pana Jezusa, zaniósł Ewangelię aż do Indii i tam poniósł śmierć męczeńską.

 

 

Wszystkim życzymy, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem,

ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

 

 

 

< Powrót

 

82