Title Image

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

26 lipca 2020
SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Dzisiaj, na zakończenie XXI Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa po każdej Mszy Św. nastąpi błogosławieństwo kierowców oraz pojazdów mechanicznych. Zachęcamy wiernych do udziału w misyjnej akcji Św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.

 

Przypominamy o wakacyjnym porządku Mszy Św. w niedzielę: 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00.

 

Zachęcamy do udziału we Mszy Św. połączonej z nowenną do MBNP w środę o godz. 18.00.

 

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Na porannej Mszy będziemy się modlić za małżeństwa o dar potomstwa, szczęśliwe rozwiązanie dla matek i odpowiedzialne ojcostwo oraz za dzieło duchowej adopcji.  O godz. 18.00 podczas pierwszosobotniego nabożeństwa będziemy wynagradzać za grzechy.

 

Diecezjalni Animatorzy Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego serdecznie zapraszają wszystkich, którym temat ochrony życia jest bliski sercu w każdą drugą sobotę miesiąca (najbliższe spotkanie 8 sierpnia) do Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Szczegóły na plakacie…

 

W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.

 

Kapłan odwidzi zgłoszonych chorych z posługa sakramentalną w sobotę od godz. 8.30

 

W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

 

Za tydzień po Mszy Św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki.

 

Minionym tygodniu zostało wymienione nagłośnienie naszego kościoła. (nowe kolumny głośnikowe, mikrofony oraz wzmacniacz)

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 29 VII (środa) – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.
  • 31 VII (piątek) – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański.
  • 1 VIII (sobota) – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów.

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitość Bożych łask

 

 

 

< Powrót

 

82