Title Image

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

2 sierpnia 2020
DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) dziewicy i męczennicy, patronki Europy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Pamiętajmy o modlitewnym wsparciu tych, którzy z różnych stron Polski i Europy wyruszyli na pielgrzymie szlaki prowadzące na Jasną Górę.

 

W środę zapraszam na Mszę Św. z  Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

 

W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ten dogmat był przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia. Przypominamy o wakacyjnym porządku mszy w niedzielę i święta: godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00.

 

W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece.

 

W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

 

W przyszłą niedzielę z racji 16 dnia miesiąca modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Również za tydzień III niedziela miesiąca ze składką inwestycyjną.

 

Na ręce Pana Tomasza Kuca ze Szczyglic składamy podziękowania za prace ślusarskie i wykonanie metalowej szafki w zakrystii. 

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 10 VIII (poniedziałek) – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik.
  • 11 VIII (wtorek) – św. Klara (1194-1253), dziewica, która idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.
  • 13 VIII (czwartek) Matka Boża Kalwaryjska
  • 14 VIII (piątek) – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitość Bożych łask

 

 

< Powrót

 

82