Title Image

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

23 sierpnia 2020
DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Przed nami ostatni tydzień sierpnia – miesiąca trzeźwości, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcam przy tej okazji do lektury książek i prasy katolickiej.

 

Dzisiaj przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku, a termin jego obchodu związany jest z datą podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Dziś, gdy tak często podważa się i relatywizuje fakty historyczne, próbuje się naginać historię w imię tzw. poprawności politycznej, nie możemy o tym zapominać. Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń.

 

W środę, 26.08. uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej Msza św. dodatkowa o godz. 9.00 oraz z Nowenną o godz. 18.00.

 

W sobotę, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego świętego, po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosili go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym całym narodzie.

 

Dziękujemy za złożone ofiary wysokości 3.230 zł. +5 euro dla poszkodowanych wyniku wybuchu w Bejrucie (Libanie).  

 

Planowana jest Uroczystość I Komunii Świętej 6 i 20 września. Spowiedź dla dzieci odbędzie się 5 września o godz. 16.00 oraz 19 września o godz. 8.30. Szczegółowe informacje na temat spotkań przygotowujących u przedstawicieli klas.

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 24 VIII (poniedziałek) – św. Bartłomiej Apostoł (†około 70), powołany przez Pana Jezusa do grona Dwunastu. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
  • 27 VIII (czwartek) – św. Monika, matka św. Augustyna (354-430), która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie.
  • 28 VIII (piątek) – św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; doktor Kościoła.

 

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i opieki MBNP

 

< Powrót

 

84