Title Image

II Niedziela

3 stycznia 2021
DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Po  Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu a po wieczornej zapraszamy na Uwielbienie Jezusa. Dzisiaj również przypada wspomnienie Najświętszego Imienia Jezusa.

 

Po Mszy św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa.

 

Przez cały styczeń od poniedziałku do piątku Msza św. wieczorna o godz. 16.00.

 

We wtorek po Mszy wieczornej wspólny w kościele różaniec.

 

W niedzielę i święta dodatkowa Msza św. o godz. 16.30 za rodziny naszej parafii w ramach modlitwy i błogosławieństwa kolędowego.

 

Terminy spotkań duszpasterskich, o które prosiły rodziny są podane na parafialnej stronie internetowej.

 

W środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli.  Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Msze św. według porządku niedzielnego. W tym dniu przypada również dzień modlitw dzieci i młodzieży w intencji misji.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy do kościoła na adorację Jezusa w Najśw. Sakramencie w godzinach od 7.30 do 16.00

 

Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego.

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Błogosławionej niedzieli i zdrowego tygodnia.

 

 

< Powrót

 

 

89