Title Image

II Niedziela Wielkiego Postu

28 luty 2021
DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca.

 

Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą złożoną do puszki pod chórem.

 

Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Po każdej Mszy św. będziemy odmawiali modlitwę do św. Józefa i polecali jego wstawiennictwu sprawy naszych rodzin.

 

1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na modlitwę.

 

We wtorek po Mszy wieczornej wspólny różaniec. W środę zapraszamy na Mszę św. z Nowenną do MBNP o godz. 18.00

 

W pierwszy czwartek całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. To również dzień św. Kazimierza (1458-1484), królewicza, pobożnego czciciela Niepokalanej i Najświętszego Sakramentu, patrona archidiecezji krakowskiej i okazja do modlitwy o święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 

W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę krzyżową o godz. 16.30 dla dzieci, oraz o godz. 17.15 i 20.00 dla dorosłych i młodzieży. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.16.00 Gorzkie żale i dodatkowa Msza św. o 16.30.

 

Przed nami I piątek miesiąca. Okazja do Komunii św. wynagradzającej za grzechy. Możliwość spowiedzi w tygodniu przed mszami oraz dodatkowo w I czwartek i piątek od godz. 17.00.

 

W I sobotę na porannej Mszy św. modlimy się o dar potomstwa, szczęśliwe rozwiązanie i odpowiedzialne ojcostwo oraz za Dzieło Duchowej Adopcji a o godz. 18.00 Msza św. i modlitwy związane z wynagrodzeniem za grzechy Niepokalanemu Sercu NMP. 

 

Do chorych z posługą sakramentalną kapłani udadzą się w I piątek i sobotę od godz. 8.30

 

Propozycja uczynku miłosierdzia na Wielki Post. Wszystkich pragnących wesprzeć potrzebującą rodzinę z naszej wspólnoty parafialnej prosimy o składanie artykułów spożywczych z długim terminem ważności oraz artykułów szkolnych przy ołtarzu Miłosierdzia. Chętnych do podjęcia innych zakupów dla tej rodziny prosimy o kontakt z Ks. Wojciechem. 

 

Za tydzień I niedziela marca i zmianka różańcowa po Mszy św. o godz. 9.00 oraz możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Błogosławionego i zdrowego tygodnia.

 

< Powrót

 

 

92