Title Image

IV Niedziela Wielkiego Postu

14 marzec 2021
CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Niedziela Laetare, czyli niedziela radości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

W tym roku przeżywając 70. rocznice erygowania naszej parafii oraz 20. rocznicę  konsekracji kościoła zostały zaplanowane, na koniec września misje parafialne. Polecajmy Matce Bożej i św. Józefowi czekające nas wydarzenie. 

 

Dziś o godz.16.00 Gorzkie żale i dodatkowa Msza św. o godz. 16.30

 

Trwamy w nowennie dni przed uroczystością św. Józefa.

 

We wtorek z racji 16 dnia miesiąca modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II
a po Mszy wieczornej zapraszamy na wspólny różaniec.

 

W piątek będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn. Otoczmy modlitwą wszystkich walecznych mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani. Po każdej Mszy mężczyźni otrzymają specjalne błogosławieństwo. Zapraszamy. Tego dnia wypada również rocznica święceń biskupich J.Em.kard. Stanisława Dziwisza (1998)

 

Droga krzyżowa w piątek o godz.16.30 dla dzieci, oraz dla starszych o godz. 17.15 i 20.00. Możemy również indywidualnie odprawić Drogę krzyżową przy stacjach w parku kościelnym lub w kościele.

 

Grupa mężczyzn z parafii zaprasza w uroczystość św. Józefa, (w piątek 19 marca) o godz. 17.15, na wspólne przeżywanie Drogi krzyżowej

 

Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, który w naszym kościele sprawowany jest w tygodniu pół godziny przed Mszą św. 

 

W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 (jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca) zapraszamy na Mszę św. o umocnienie rodzin, ze szczególnym błogosławieństwem małżeństw. Zapraszamy szczególnie tych, którzy w marcu obchodzą kolejną rocznicę ślubu.

 

Dziękujemy parafianom z rej. Podkamycza, Balickiej i Godlewskiego za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.

 

Za tydzień składka inwestycyjna, za którą już dzisiaj serdecznie dziękujemy.

 

W Niedzielę Palmową 28 marca br. odbędzie się  XV Konkurs na Najwyższą Palmę Wielkanocną w Dzielnicy VI. W tym roku ze względu na pandemię konkurs palm zmienia swoją formułę. Palmę należy dostarczyć w dniu 27 marca (sobota) w godz. od 10.00-12.00  do kościoła pw. MBNP w Krakowie  Mydlnikach. Każda palma biorąca udział w konkursie powinna być podpisana: imię nazwisko, nr szkoły. Wyniki konkursu będą umieszczone w dniu 27 marca na stronie Internetowej Parafii MBNP Kraków-Mydlniki: www.mydlniki.diecezja.pl. Rozdanie nagród po Mszy o godz. 10.30 w Niedzielę Palmową. Każdy biorący udział w konkursie wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci imienia, nazwiska  na potrzeby organizacji konkursu.

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych
i opieki Matki Najświętszej oraz św. Józefa na każdy dzień.

 

 

 

 

 

< Powrót

 

 

92