Title Image

Niedziela Miłosierdzia Bożego

11 kwiecień 2021
DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002)

 

Po Mszy Św. uklękniemy przed Najświętszym Sakramentem i wspólnie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Boże prosząc o miłosierdzie dla nas i świata całego.

 

Dodatkowa Msza św. o godz. 16.30 w niedziele będzie odprawiana do końca maja.  

 

Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

 

Po Mszy o godz. 9.00 spotkanie Żywego Różańca oraz możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej

 

We wtorek po Mszy wieczornej wspólny różaniec a w środę Msza św. z nowenną do MBNP

 

W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.

 

16. dnia miesiąca modlić się będziemy szczególnie przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II

 

Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną, która rozpocznie Tydzień Biblijny. To również III niedziela miesiąca za składką inwestycyjną, za którą już dzisiaj dziękujemy. Na Mszy św. o godz. 12.00 błogosławieństwo małżeństw, które szczególnie w kwietniu świętują swój jubileusz sakramentu.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa na każdy dzień. Błogosławionego tygodnia

 

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­

Polecajmy Bożemu miłosierdziu zmarłych, których Msze pogrzebowe będą we czwartek (15.04)
śp. Gustawa Zarębę o godz. 10.00 i śp. Józefa Siwka o godz. 12.00.  Wieczny odpoczynek …

 

< Powrót

 

 

93