V Niedziela Wielkanocy

2 maj 2021
PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

Z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu

Dziś po Mszy św. o godz.9.00 spotkanie Żywego Różańca i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. W tym roku podczas nabożeństw majowych, odprawianych w naszym kościele codziennie o godz. 17.30 po raz pierwszy będzie odmawiana Litania loretańska z wezwaniami, które do tekstu modlitwy dołożył papież Franciszek.

Trwamy w nowennie przed uroczystością św. Stanisława biskupa i męczennika. Zaproszenie metropolity

Jutro uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Tego dnia Msze w kościele jak w niedzielę z dodatkową Mszą o godz. 16.30.

We wtorek po wieczornej Mszy św. wspólny różaniec. W środę Msza św. z Nowenną do MBNP o godz. 18.00

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca z modlitwą o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. To również czas całodziennej adoracji Jezusa Eucharystycznego. Zapraszamy

W czwartek zapraszamy na Krąg Biblijny – wspólne rozważanie słów Ewangelii na kolejną niedzielę – do salki za chórem w godzinach 19.00-20.00.

Okazja do spowiedzi w I czwartek i w I piątek od godz. 17.00.

W pierwszy piątek miesiąca o godz. 18.00 Msza wynagradzająca Najświętszemu Sercu Jezusa.

Kapłan odwiedzi chorych w I piątek od godz. 8.30

Za tydzień po wieczornej Mszy Świętej Uwielbienie Chrystusa Eucharystycznego.

Bóg zapłać pewnemu ofiarodawcy za ufundowanie świec Maryjnych do ołtarza.

W trwającym Rok św. Józefa zrodziła się inicjatywa by ojcowie, mężczyźni naszej parafii ufundowali artystycznie wykonaną lilię jako wotum dla figury Józefa odbierającego cześć w kościele. Mężczyźni mogą składać na ten cel dowolną ofiarę w zakrystii. Bóg zapłać.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski, główna patronka Polski;

– we wtorek 4 maja – św. Florian (ok. 250-ok. 304), żołnierz, męczennik, patron strażaków;

– w czwartek 6 maja – święci apostołowie Filip (†I w.) i Jakub (†62);

– w sobotę 8 maja – św. Stanisław (między 1034 a 1040-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej i św. Józefa na każdy dzień. Błogosławionego tygodnia.