Title Image

Wniebowstąpienie Pańskie

16 maj 2021
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
Święto św. Andrzeja Boboli
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii.

 

Przez cały maj codziennie o godz.17.30 nabożeństwo ku czci Matki Bożej.

 

Wczoraj dzieci z IIIb przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Św., a dzisiaj uczynią to dzieci z klasy IIIa na Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00. (Razem 47 dzieci)   Życzymy im z całego serca, aby przyjaźń z Jezusem trwała zawsze, a żywy przykład wiary oraz wsparcie rodziców i najbliższych pomagało im wzrastać w wierze. W Białym Tygodniu dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na nabożeństwo maryjne o godz. 17.30 i na Mszę św. Dziękujemy za dar dla kościoła od rodziców i dzieci a są nimi ozdobne świece oliwne oraz obrus na ołtarz.

 

Dziś z racji III niedzieli wyjątkowo o godz. 9.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji rodzin, z błogosławieństwem małżeństw. Na tę Mszę zapraszamy szczególnie małżeństwa, które w maju obchodzą kolejną rocznicę ślubu.

 

Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną z racji III niedzieli miesiąca. Dziękujemy również p. Maćkowi za wymalowanie zakrystii. Możemy już zobaczyć, odnowioną i wyposażoną w nowe meble zakrystię. Jest to Wasz dar na 70. rocznicę erygowania naszej parafii.  

 

Jutro rozpoczniemy septennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencji młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 

We wtorek po Mszy św. wieczornej wspólny różaniec a o godz. 19.30 próba przed bierzmowaniem dla kandydatów z klasy I szkoły średniej.

 

W środę Msza św. z nowenną do MBNP. W czwartek o godz.19.00 Krąg Biblijny a w piątek koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

Za tydzień Niedziela Zesłania Ducha Świętego, w wigilię tego wydarzenia (tj. w sobotę), zapraszamy na spotkanie modlitewne do kościoła na godz. 18.00 kandydatów do bierzmowania z kl. VIII oraz kl. I szkoły średniej.

 

Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów w Krakowie zaprasza na dzień otwarty 19.05 środa o godz. 16.00 – 19.00 więcej informacji w gablocie parafialnej 

 

Procesja Bożego Ciała, odbędzie się 3 czerwca ulicą Wierzyńskiego, Myczkowskiego i powrót do kościoła ul. Balicką.  Prosimy parafian, o zorganizowanie się i przygotowanie ołtarzy:

1. przy skrzyżowaniu ul. Wierzyńskiego i Myczkowskiego 

2. przy zbiegu ul. Balickiej i Zakliki

3. w parku przy figurze Matki Bożej

4. przy plebanii.

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej i św. Józefa na każdy dzień. Błogosławionego tygodnia.

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­__________________________________________________________________________

Msza pogrzebowa za śp. Adama Karwali z ul. Myczkowskiego we wtorek o godz. 10.00. Poprzedzona wspólnym różańcem. Wieczny odpoczynek …

 

< Powrót

 

 

95