Title Image

XIX Niedziela Zwykła

8 sierpień 2021
DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Św. Dominika, prezbitera
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

  „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” (J 6,51) – usłyszeliśmy dzisiaj. Tak więc, nakarmieni przy ołtarzu Eucharystii, umocnieni słowem Chrystusa, odważnie kroczmy w codzienności, która jest drogą ku celowi, jaki wyznaczył nam Bóg.

 

Przypominamy o wakacyjnym  porządku Mszy św. w niedzielę: 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. W tygodniu: w poniedziałek, środę, piątek i sobotę Msza św. o godz. 18.00 wtorek i czwartek o godz. 7.00. Kancelaria czynna w tygodniu po odprawionej Mszy św.

 

W środę Msza św. z nowenną do MBNP o godz. 18.00 a w II piątek miesiąca Msza wypominkowa

 

W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Papież Pius XII w 1950 r. przypieczętował dogmatem prawdę obecną w Kościele już od V w., że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały nieba i wywyższona przez Boga jako Królowa. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy św.

 

15 sierpnia przypadnie 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Jest to również święto Wojska Polskiego.

 

Otoczmy naszą modlitwą uczestników krakowskiej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.

 

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca na Mszy św. o godz. 11.00 modlić się będziemy za rodziny i udzielimy błogosławieństwa lourdzkiego. Zapraszamy szczególnie małżeństwa, które w sierpniu świętują swoje jubileusze. To również niedziela ze składką inwestycyjną.

 

Dekretem ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z dniem 26 sierpnia 2021 r. zostaje zwolniony z obowiązków wikariusza naszej parafii ks. mgr Wojciech Wylegała i mianowany wikariuszem w parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini. Słowa wdzięczności wypowiemy w przyszłą niedzielę szczególnie na Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00. 

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 9 sierpnia – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein, 1891-1942), dziewica i męczennica, patronka Europy, filozof;

– we wtorek 10 sierpnia – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik;

– w środę 11 sierpnia – św. Klara (1194-1253), dziewica, wzorem św. Franciszka żyła w ubóstwie, założycielka klarysek;

– w piątek 13 sierpnia – NMP Kalwaryjskiej

– w sobotę 14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), prezbiter, franciszkanin, męczennik obozu Auschwitz-Birkenau.

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych,
opieki MBNP i św. Józefa na każdy dzień. Błogosławionego tygodnia.

 

 

 

 

< Powrót

 

 

96