Title Image

XXVIII Niedziela Zwykła

10 październik 2021
DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się” Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dziękujemy stypendystom za świadectwo.

 

Dzieci, młodzież, osoby dorosłe zachęcamy do modlitwy różańcowej w naszym kościele codziennie przez cały październik o godz. 17.30.

 

W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

 

W sobotę 16 października 43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II.

 

Dzieci, które lubią śpiewać i swoim głosem chciałyby chwalić Pana Boga, zapraszamy do scholi parafialnej. Zapisy i pierwsza próba w niedzielę 17 października tj. za tydzień o godz. 9.30 w salce za chórem. Próby odbywałyby się w niedziele około 45 min. przed Mszą Świętą dla dzieci. Wszystkich chętnych bardzo serdecznie zapraszamy.

 

Schola Zwiastowanie, którą już od dłuższego czasu można usłyszeć w naszej Parafii, zaprasza
15 października w piątek o godz. 19:00 do biblioteki parafialnej na otwartą próbę. Scholę Zwiastowanie tworzą młode osoby pracujące, studenci oraz młode małżeństwa, których łączy wspólna pasja do śpiewu. Znajomość nut nie jest wymagana – wszystkiego uczymy się na bieżąco. Dzieci na próbach są również mile widziane. Zapraszamy wszystkie osoby, które chciałby dołączyć i współtworzyć tę małą wspólnotę.

 

Zbiórka ministrantów, lektorów i kandydatów na ministrantów w czwartek po Mszy Św. około godz. 18.30 w kościele.

 

Spotkanie młodzieży oazowej przy Piśmie Świętym w najbliższy piątek o godz. 18.45  w salce za chórem. Osoby dorosłe, które chciałyby rozważać Słowo Boże zapraszamy również na spotkanie.

 

W przyszłą niedzielę będziemy gościć na Mszach św. Siostry Matki Bożej Miłosierdzia z Łagiewnik, które przekażą naszej parafii relikwie św. Faustyny. Przygotujmy się modlitewnie na to wydarzenie.

 

Za tydzień, III niedziela miesiąca, Msza św. o godz.12.00. z błogosławieństwem lourdzkim. Zapraszamy szczególnie te małżeństwa, które w październiku obchodzą kolejną rocznicę ślubu. Jest to również niedziela ze składką inwestycyjną.

 

Bóg zapłać mieszkańcom ul. Na Nowinach i Długoszowskiego za złożoną ofiarę na kwiaty

 

Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Ze stolików, przy wyjściu z kościoła można zabrać ze sobą formularze wypominków.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;

– w piątek 15 października – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;

– w sobotę 16 października – św. Jadwiga Śląska (między 1178 a 1180-1243), żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych,
opieki MBNP i św. Józefa na każdy dzień. Błogosławionego tygodnia.

 

 

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Maria Pałka, Msza pogrzebowa we wtorek o godz. 12.00, poprzedzona modlitwą różańcową. Wieczny odpoczynek …

 

 

< Powrót

 

 

97