XXX Niedziela Zwykła

24 październik 2021
TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Witamy w naszej wspólnocie, wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa, którzy podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszy św. będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na projekt, którego celem jest pomoc w dożywieniu dzieci ulicy w slumsach Amazonii (Brazylia).

Wszystkie dzieci chętne do śpiewania w naszej parafialnej scholi zapraszamy na próby w niedziele o godz. 9.45 do salki za chórem.

W czwartek o godz. 19.00 w salce za chórem spotkanie Kręgu Biblijnego.

Kończy się październik – miesiąc różańca. Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się różańcem w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy? Zapraszamy na ostatni tydzień nabożeństw różańcowych w kościele o godz. 17.30

Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe. Msza św. we Wszystkich Świętych z procesją na cmentarzu o godz. 14.00

Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

W związku z rozpoczęciem diecezjalnego etapu Synodu Biskupów „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja” na parafialnej stronie internetowej oraz w gazetce „Magnificat” możemy znaleźć „zestaw problemów i pytań synodalnych” Zachęcamy do modlitwy i przedyskutowania w gronie rodzinnym zaproponowanych zagadnień oraz przesłanie na maila parafialnego odpowiedzi. Etap parafialny trwa do 20. listopada. parafia@mydlniki.diecezja.pl

W tym tygodniu patronują nam:

– w czwartek 28 października – święci apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, według tradycji głosili wiarę w Mezopotamii i Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych,
opieki MBNP i św. Józefa na każdy dzień. Błogosławionego tygodnia.