XXXIII Niedziela Zwykła

14 listopad 2021
TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Obchodzimy dziś Dzień Solidarność z Kościołem Prześladowanym. W tym roku obejmujemy szczególną modlitwą prześladowanych chrześcijan w Libanie, oraz V Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „ Ubogich zawsze macie u siebie”. Z tej okazji przeprowadzana jest, przed kościołem zbiórka do skarbonek.

Próba scholki parafialnej w niedzielę o godz. 9.30 w salce za chórem.

16. dnia miesiąca modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

Zebranie Akcji Katolickiej we wtorek po Mszy św. wieczornej i  modlitwie różańcowej.

W środę na plebanii o godz. 19.00 spotkanie Rady Parafialnej. Zapraszamy.

W czwartek o godz. 19.00 spotkanie Kręgu Biblijnego

Zapraszamy młodzież oazową na Mszę św. w piątek o godz. 18.00, a następnie na spotkanie w salce.

W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to trzecia niedziela miesiąca ze składką inwestycyjną. Na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy się modlić  w intencji rodzin, ze szczególnym błogosławieństwem małżeństw. Zapraszamy szczególnie te małżeństwa, które w listopadzie obchodzą kolejną rocznicę ślubu, a po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie Wspólnotę Bliżej Boga.

W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 17 listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, żona Ludwika IV, po śmierci męża poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, znana z niezwykłego miłosierdzia wobec ubogich;

– w czwartek 18 listopada – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, zginęła z rąk carskiego żołnierza w obronie czystości, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc;

– w sobotę 20 listopada – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, powstaniec styczniowy, karmelita, niezwykły spowiednik.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia
życzymy obfitości łask Bożych,
opieki MBNP i św. Józefa na każdy dzień.
Błogosławionego tygodnia.

Pogrzeby naszych parafian:
w poniedziałek (15.11)

– o godz. 11.40 na Rakowicach – śp. Adam Jemiołek (z ul. Godlewskiego),

– o godz. 12.00 z modlitwą różańcową – śp. Stanisław Pirowski (z ul. Balickiej),

w przyszły poniedziałek (22.11)

– o godz. 11.00 w Rząsce – śp. Edward Matysiak (z ul. Balickiej).

Wieczny odpoczynek …