Title Image

I Niedziela Adwentu

28 listopad 2021
PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Jest to zarazem początek nowego Roku Liturgicznego. W trzecim już roku pracy poświęconemu tajemnicy Eucharystii będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”.

 

Zapraszamy dzieci, młodzież i osoby dorosłe na Msze święte z Maryją w Adwencie czyli roraty, od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o godz. 8.00. (nie ma Mszy św. o 7.00)  Dla dzieci w czasie rorat przygotowane są plansze, obrazki oraz nagrody, a w soboty dodatkowo słodki poczęstunek. Prosimy o przychodzenie na roraty z lampionami.

 

 

 

W tym tygodniu przypada:

  • I czwartek z całodzienną adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą różańcową o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania o godz. 17.30
  • I piątek w którym wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzech
  • I sobota poświęcona Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. O godz. 18.00 rozpoczniemy czas modlitwy wynagradzającej na którą składa się: Msza św., rozważanie tajemnicy różańca oraz adoracja Najśw. Sakramentu połączona z odmówieniem części różańca.

Okazja do spowiedzi świętej w tygodniu przed Mszą św. i dodatkowo w I czwartek i w I piątek od 17.00

 

Zbiórka ministrantów i lektorów, podsumowująca miesiąc listopad, w czwartek po Mszy roratniej  ok. 18.45 w kościele a o godz. 19.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

Scholka dziecięca „Jutrzenka” zaśpiewa na roratach w sobotę o godz. 8.00. Zbiórka dla śpiewających w niej dzieci 15 min. przed Mszą czyli o godz. 7.45 w kościele. Schola „Jutrzenka” nie będzie śpiewała w niedziele 5 grudnia.

 

W Adwencie możemy wesprzeć potrzebujących poprzez zakup świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świece min. 7 złotych.

 

Bóg zapłać za składane ofiary za opłatki wigilijne, które są znakiem naszej dodatkowej życzliwości względem kościelnych i organisty za ich posługę w naszym kościele.

 

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w I piątek od godz. 8.30 a w I sobotę od godz. 9.00

 

Za tydzień dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie oraz parafialny dzień modlitw o dar potomstwa. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki a po Mszy o godz. 18.00 Uwielbienie Jezusa.

 

Dziękujemy młodzieży oazowej za pomoc w parku przy liściach byli to: Paweł Wójtowicz, Aleksandra Kotek, Teresa Kozak, Justyna Głowacka i Jakub Wójtowicz.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • wtorek, 30 listopada – Św. Andrzej, brat Świętego Piotra, pierwszy uczeń powołany na Apostoła;
  • piątek, 3 grudnia – Św. Franciszek Ksawery (1506-1552), jezuita, niestrudzony głosiciel Ewangelii i patron misjonarzy katolickich;
  • sobota, 4 grudnia – Św. Barbara, (II/III w.), dziewica i męczennica, patronka dobrej śmierci, orędowniczka górników, hutników oraz osób bezrobotnych.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga,
obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

 

 

< Powrót

 

 

97