Title Image

II NIEDZIELA

2 styczeń 2022
DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej a na Mszy o godz. 18.00 modlitwa Uwielbienia Jezusa.

 

Przez cały styczeń od poniedziałku do piątku Msza św. wieczorna jest odprawiana o godz. 16.00.

 

We wtorek po Mszy wieczornej wspólny w kościele różaniec.

 

W niedzielę i święta dodatkowa Msza św. o godz. 16.30 za rodziny naszej parafii w ramach modlitwy i błogosławieństwa kolędowego. Na 6 stycznia zapraszamy mieszkańców z ul. Darowskiego, ul.  Wapiennik i ul. Wierzyńskiego a w przyszłą niedzielę mieszkańców z ul. Myczkowskiego i ul. Zakliki

 

Dziękując za całoroczną służbę ministrantom i lektorom, na Mszach kolędowych będzie można złożyć dla nich ofiarę do przygotowanych skarbonek.

 

W czwartek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Na Mszach błogosławieństwo kredy i kadzidła. Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Tego dnia w wielu miejscach organizowany jest Orszak Trzech Króli. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, które jest radosną manifestacją wiary i przywiązania do tradycji chrześcijańskiej. Dziękujemy młodzieży za przygotowanie kadzidła i kredy na Uroczystość Trzech Króli. Do nabycia pod chórem.

 

Czwartek jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Niech nie zabraknie modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w tej intencji o godz. 17.30 będzie odmówiony różaniec.   

 

Piątek będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Serca Pana Jezusa za grzechy o godz. 16.00.

 

Możliwość spowiedzi w tygodniu przed Mszą św. oraz dodatkowo w I piątek od godz. 15.00.

 

W najbliższą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

 

Dziękujemy pewnej rodzinie za ufundowanie figury Serca Matki Bożej Fatimskiej.

 

Serdecznie zapraszamy na Jasełka pt. „ W Tobie jest światło” w wykonaniu młodzieży oazowej z naszej parafii oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej nr138 w przyszłą niedzielę 9 stycznia o 11:30 oraz o 19:00 z kolędowaniem z Kapelą z Bronowic. Jasełka wystawione zostaną w Klubie Kultury Mydlniki. Niestety w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną informujemy, że obowiązuje limit osób przebywających na sali, nie wliczając osób zaszczepionych. Uprzejmie prosimy osoby posiadające dokument potwierdzający szczepienie o okazanie go przy wejściu, co będzie ułatwieniem dla organizatorów.

 

 

Wszystkim parafianom i gościom składamy najlepsze życzenia, radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa.

 

Msza pogrzebowa za św. Halinę Klimek w poniedziałek o godz. 11.00, poprzedzona wspólnym różańcem. Wieczny odpoczynek …

 

 

< Powrót

 

 

101