Title Image

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

9 styczeń 2022
NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Od tej chwili Jezus rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

 

Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego i wrazić wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

 

Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego świętem Matki Bożej Gromnicznej.

 

W styczniu, w niedzielę i święta dodatkowa Msza św. o godz. 16.30 za mieszkańców naszej parafii w ramach modlitwy i błogosławieństwa kolędowego. Dzisiaj zostali zaproszeni mieszkańcy z ul. Myczkowskiego i ul. Zakliki za tydzień zapraszamy parafian z ul. Łupaszki i ul. Brzezińskiego. Dziękujemy za ofiary kolędowe składane podczas tych mszy. Dziękujemy również za ofiary dla ministrantów i lektorów składane do przygotowanych skarbonek.

 

Dzisiaj  w Klubie Kultury Mydlniki o godz. 11:30 oraz o 19:00 z kolędowaniem z Kapelą z Bronowic zostaną wystawione jasełka pt. „ W Tobie jest światło” w wykonaniu młodzieży oazowej z naszej parafii oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej nr138.

 

Przypominamy, że w styczniu Msze św., z wyjątkiem soboty i niedzieli są odprawiane o godz. 16.00. Kancelaria czynna po Mszy św.  

 

We wtorek po Mszy św. wieczornej wspólny różaniec. W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP.

 

W II piątek miesiąca Msza o godz. 16.00 ofiarowana za zmarłych za naszych rodzin.

 

Za tydzień wypadnie 16 dnia miesiąca pamiętajmy o modlitwie przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II to również trzecia niedziela miesiąca ze składką inwestycyjną. O godz. 19.00 spotkanie wspólnoty Bliżej Boga.

 

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy
obfitości Bożych łask oraz wzrastania w wierze, nadziei i miłości.

 

 

W poniedziałek Msza św. pogrzebowa o godz. 12.00 za śp. Krystynę Popek. Wieczny odpoczynek …

 

 

 

< Powrót

 

 

101