II NIEDZIELA ZWYKŁA

16 styczeń 2022
DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.

Z racji 16. dnia miesiąca pamiętajmy w modlitwach o wstawiennictwie św. Jana Pawła II. O godz. 19.00 spotkanie wspólnoty Bliżej Boga.

Przypominamy, że w styczniu Msze św., od poniedziałku do piątku są odprawiane o godz. 16.00. Kancelaria czynna po Mszy św.

We wtorek po Mszy św. wieczornej wspólny różaniec. W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP.

W styczniu, w niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 16.30 za mieszkańców naszej parafii w ramach modlitwy i błogosławieństwa kolędowego. Dzisiaj zostali zaproszeni mieszkańcy z ul. Łupaszki i ul. Brzezińskiego za tydzień zapraszamy parafian z ul. Balickiej, ul. Przy Młynówce i ul. Spiczakowej. Dziękujemy za ofiary kolędowe składane podczas tych mszy. Dziękujemy również za ofiary dla ministrantów i lektorów składane do przygotowanych skarbonek pod chórem.

Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną z racji III niedzieli miesiąca.

Jutro, 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu.

Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

Za tydzień trzecia niedziela zwykła, z ustanowienia papieża Franciszka będzie przeżywana jak Niedziela Słowa Bożego.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 17 stycznia – Święty Antoni (III/IV w.), opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie;

– środa, 19 stycznia – Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, opiekun ubogich, wielki czciciel Maryi i Serca Jezusowego;

– piątek, 21 stycznia – Święta Agnieszka (III/IV w.), dziewica i męczennica.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga
i Jego mocy w codziennym  życiu oraz opieki Matki Najświętszej.